IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BESTİ AYDENİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE BİLİM FUARI AÇILDI

    BESTİ AYDENİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE   BİLİM FUARI AÇILDI                  Iğdır Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  , TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.
    BESTİ AYDENİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE   BİLİM FUARI AÇILDI

 

 

BESTİ AYDENİZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE   BİLİM FUARI AÇILDI

                 Iğdır Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  , TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.
                Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde   açılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, ilgi çekti. Okul öğrencilerinin yaptığı çalışmalar,gezilenler tarafından beğenildi.

             Bilim Fuarı programı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Daha sonra program ve bilim şenliği hakkında okul müdürü Suat Vural şöyle dedi:

         Açılışı Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt,  müdür yardımcısı, Ahmet Gelal ,Muhittin Yücel, şube müdürleri  Cevdet parlar, Cabbar Turan okul müdürü Suat Vural yaptı.

             Iğdır  İl Milli Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt, açılışta yaptığı konuşmada “Öğrencilerimizin  özverili çalışmaları sonucu yaptıkları çeşitli projeleri bu fuarda görücüye çıkardınız.Sizleri kutluyorum.Bildiğiniz gibi Fuarın amacı bir yarışma değil, çocuklarımızı bilimin ışığında yarınki hayatlarına hazırlamaktır..Bu Proje ile başarmanın verdiği duyguyu öğrencilerimiz  tadabilme gayreti içerisinde  olduğunu gördük. Buda bizi oldukça mutlu etti. Bu projeler aynı zamanda Öğrencilerimizin özgüvenlerinin yükselmesine katkı sağlamış oluyorlar.Emeği geçen idarecileri proje öğretmenlerini öğrencileri  kutluyorum.” dedi.

                Okul Müdürü Suat Vural’da yaptığı konuşmada “Okulumuz öğretmenleri koordinesinde öğrencilerimiz  Fizik, kimya,Bileşim alanında 36 proje çalışması yaptılar. iki ay boyunca okulumuz Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Bilişim Teknolojileri alanında öğretmenlerimizin danışmanlığında öğrencilerimiz tarafından 36 proje hazırlanmıştır. Tamamen öğrencilerimizin kendi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırmalar yaparak bu gün araştırmalarının ürünlerini heyecanla sergileyecekler.     proje yürütücüsü Biyoloji öğretmeni Yılmaz Ankaralı başta olmak üzere projede danışmanlık görevi alan Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ile proje hazırlayan öğrencilere teşekkür ederim “şeklinde konuştu

              Daha sonra, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve beraberindekiler stantları ziyaret ederek, öğrencilerin hazırladıkları projeler hakkında bilgi aldı ve yapmış oldukları başarılı projelerden dolayı tebrik etti. Ziyaretçilerin beğenisini kazandığı sergide daha çok matematik-Kimya  alanında projelerin olduğu görüldü.

 

Bu arada  Kimya öğretmeni Ali Asker Işıkay’ın koordinesinde öğrenci Gülen Tullun’un yaptığı tık pillerin zararı konulu proje büyük ilgi çekti. İki çiçek saksısından birine atık pil eklendi. Diğerine eklenmedi.2 ay sonunda atık pil konulan saksıdaki çiçeğin solup kuruduğu görüldü.

11-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-201611-05-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.