IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu hakkında toplantı yapıldı

Destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu hakkında toplantı yapıldı             Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Iğdır’da açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu  ile ilgili okul müdürleri, müdür yardımcıları ,ilçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürleri ile toplantı yapıldı.
Destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu hakkında toplantı yapıldı

Destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu hakkında toplantı yapıldı

            Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Iğdır’da açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu  ile ilgili okul müdürleri, müdür yardımcıları ,ilçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürleri ile toplantı yapıldı.

      125. Yıl Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Ücretsiz destekleme kurslarımız birinci dönem itibarıyla başarılı olmuştur.15 bin öğrencimiz şu anda kurslardan faydalanmaktadır. Geçen yıl 3112 öğrenci dershanelere gidiyordu 5 kat artış olmuştur. Devletimiz bunu sağlamıştır. Sosyal adalet sağlanmıştır. Eskiden parası olan dershaneye gidiyordu olmayan gidemiyordu. Şimdi herkes bu kurslara ücretsiz gidiyor faydalanıyor. Devletimiz, hükümetimiz dershaneye gidemeyen vatandaşı sevindirmiştir. ”dedi.

            Kursların işleyişi ile ilgili olarak okul müdürlerine seslenen Hakan Cırıt, şunları söyledi.”İşinizi temiz ve titiz bir şekilde yapın, Öğretmenin,öğrencinin dersine girmesi onu tanıması büyük bir şans eksiği olan öğrenciyi kursta en iyi şekilde yetiştirebilir.Bu kurslarla velinin sınav kaygısı azalmıştır. Asıl kaygılı olması gereken sizlersiniz. Çünkü öğrencilerin başarılı olması için çalışacağız. Kursların en iyi şekilde yürütülmesi gerekiyor. Kurslar öğrenme eksiklerinin  giderilmesi için açılmıştır.Amacımız öğrenciyi başarılı kılmaktır.Bizler sorumluluğumuzu bilecek vicdanımızla kursu vereceğiz.”

            Eğitim öğretim konusuna da değinen Hakan Cırıt,”  Okul giriş çıkışına dikkat ediniz. Okul müdürü makamda oturmasın okul bahçesinde gezsin öğretmenlerde nöbetlerini iyi bir şekilde tutsun. Iğdır’ımızda okullarda huzur vardır. Aile ziyaretlerine gidiniz. Öğrencinizi tanıyınız. Eğitim öğretimde öğrencinin başarısını arttırmak öğretmenlerimizin üzerindedir. Kişiliğini kazanmış ve işinin ustası olan öğretmenler  mesleğinde başarılı olmaktadır. öğretmende bulunması gereken birçok özellik vardır. Bunların başında; Güzel konuşma, mantıklı ve dengeli olma, içten ve neşeli olma, kendini sevdirme  ve arkadaşça davranma,inisiyatifi elinde tutma, uzağı görme, çalışmayı, dinlenmeyi zamanın da yapma ve insanları tanımada becerili olmadır.”dedi.

 

              Hayat boyu öğrenme şube müdürü Mehmet Tüzün’de” Kursların işleyişi ile ilgili bilgi vererek Ölçme ve Değerlendirme Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan kılavuzda kurslara başvurular, sınıfların oluşturulma zamanı, kursların başlangıç ve bitiş tarihleri e –kılavuz  hakkında bilgi verdi.

23-12-201523-12-201523-12-201523-12-201523-12-201523-12-201523-12-201523-12-2015

23-12-2015

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.