IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB Gelişim ve Yönetici Gelişim Programı

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine mesleki gelişim programı ve Yönetici Gelişim programı çerçevesinde Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin toplantı salonunda, Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doçent Dr. Zeki TAN tarafından  "Temel İslam bilimlerine ait kaynaklardan yararlanma" konulu Konferansı gerçekleştirildi.
DKAB Gelişim ve Yönetici Gelişim Programı

                                                                DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİNE KONFERANS

                                      Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine mesleki gelişim programı çerçevesinde konferans verildi.

             Konferans Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin toplantı salonunda gerçekleşti.      Konferansın açılış konuşmasını Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü din öğretimi Şube Müdürü Yakup Alhan yaptı.

             Alhan ,konuşmasında Hizmet içi eğitimin tüm iş kollarında başarı ve verimi için gerekli olduğunu belirtti. Özellikle öğretmenlerin bilgi çağında hızla Gelişmekte ve değişmekte olan toplumun dolayısıyla eğitimin yapısında meydana gelen değişimlere uyum sağlayabilmesi ancak yaşam boyu mesleki gelişim ile mümkün olabilir. Tüm meslekler içinde hizmet içi eğitime en fazla ihtiyaç duyulan alanlardan biri şüphesiz öğretmenliktir.  Zira kendini yetiştirmeyen geliştirmeyen bir öğretmenin öğrencilerini geleceğe hazırlaması mümkün değildir. Bizler eğitim camiasının neferleri olarak İki günü eşit olan ziyandadır şiarıyla hareket ederek bize teslim edilen o körpe dimağları güzel yarınlara daha iyi taşıma adına Öncelikle işe kendimizi yenileyerek başlamalıyız. Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü din öğretimi şubesi olarak ilimizde görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik mesleki ve kişisel gelişim çalışmaları kapsamında nisan ayı etkinliği olarak "Temel İslam bilimlerine ait kaynaklardan yararlanma" konulu konferansı düzenliyoruz.  Bu vesileyle davet ettiğimiz Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doçent Doktor Zeki Tan hocamıza davetimize icabet edip bizleri onurlandırdığı için Allah razı olsun diyorum. Yapılacak olan bu konferansın hayırlara vesile olmasını diler saygılarımı sunarım dedi.

            Daha sonra Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doçent Dr Zeki Tan konferans konusu olan "Temel İslam bilimlerine ait kaynaklardan yararlanma" konulu Konferansı verdi konferansın sonunda Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Yakup Alhan, Doçent Doktor Zeki Tan´a katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket sundu

02-05-201902-05-201902-05-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.