IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ Güneşi Tutuşturmak için Kandilleri Yakalım”

Iğdır Anadolu imam Hatip Lisesi tarafından “Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Sistemi” yürütmekte olduğu “ Güneşi Tutuşturmak için Kandilleri Yakalım” projesinin dördüncü aşamasında, kitap okuma hususuna toplumun dikkatini çekmek amacıyla halka açık alanda kitap okuma etkinliği yaptı. 
“ Güneşi Tutuşturmak için Kandilleri Yakalım”

Söz konusu etkinliğin temel amacı veli-öğretmen-öğrenci işbirliğini sağlamak suretiyle kitap okuma alışkanlığının sağlanması, var olan alışkanlığın azami düzeyde devamının sağlanması ve bu alışkanlığa ilişkin toplumsal farkındalığın oluşturulmasıdır. Iğdır İmam Hatip  Anadolu Lisesi Öğrencilerinden oluşan 150  öğrenci Zübeyde Hanım Bulvarında oku  yazısı oluşturarak kitap okudular. Okul tarafından hazırlanan “Güneşi Tutuşturmak için Kandilleri yakalım” projesi kapsamında Zübeyde hanım Bulvarında yapılan okuma etkinliğine katılan il Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, “Okuma kampanyası başlattık, her yaştan her alandan kişilerin gelip kitap okumalarını istiyoruz. Çocuklarımızın bilgisayar ortamından kurtulmasını, kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için öğrencilerimizi kitapla buluşturduk. Kitabın kokusunu alsınlar diye. Kitabı okumasını sevdirmeyi amaçlıyoruz. Kitap okumayı gerçekleştirmeliyiz. Çocuklarımız sanal âlemden uzaklaşmalı. Rabbimizin ilk emri olan “Oku” emrini yerine getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi

.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.