IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKAN CIRIT’TEN, KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI

      HAKAN CIRIT’TEN, KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI           Iğdır Milli Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt, 14 Kasım Iğdır´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.     
     HAKAN CIRIT’TEN, KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI

 

    HAKAN CIRIT’TEN, KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI

          Iğdır Milli Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt, 14 Kasım Iğdır´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

          Cırıt,"14 Kasım 1920, ülkemiz genelinde gerçekleşen şanlı milli mücadelenin Iğdır’da sonuç verdiği ve Iğdır’ımızın düşman işgalinden kurtarıldığı gündür. Iğdır halkı ve Türk ordusu ,Rus ve Ermenilere karşı verdiği mücadelede birlik ve beraberlik ruhunu her zaman ön planda tutmuş, kısıtlı imkanlar içerisinde omuz omuza vererek düşmanla savaşmış ve karşı konulmaz cesaretiyle Iğdır’ı düşman işgalinden kurtarmıştır. Iğdır’ı Ermeni çetecilerden temizlemiş Türk yurdu yapmıştır.”dedi.

 

              95 yıldır üç ülkeye sınır olan Iğdır’da şehit kanlarıyla sulanmış olan  Ay yıldızlı bayrağımız  dalgalanmaktadır diyen Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,mesajında şunları kaydetti:”1920 yılında  Ermenilerin "taşnak", "sutyan" ve "hıncak" adındaki terör örgütleri bölgede bir Ermenistan devleti kurmak için akla gelmedik işkence ve katliam yaparak bölgedeki Türk nüfusunu yok etmeye başlamışlardır. Fakat Iğdır halkı ve Türk ordusu birlik içinde Ermenilere gereken dersi vermiş Aras nehrinin ötesine sürmüş Iğdır böylece düşmandan kurtulmuştur.95 yıldır ülkemizin güneşi ilk selamlayan kenti Iğdır’ın ve Türk halkının çaresiz günlerinde, ülkemize bir güneş gibi doğan, bağımsızlığımızın mimarı  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, 15. Kolordu Komutanı Kazım Karabekir’i, vatanı uğruna Iğdır’da şehit düşen askerleri ,isimsiz kahramanları saygı ve minnetle anıyorum.Dün olduğu gibi bugünde  birlik ve beraberlik ,kararlılık içinde iç dış mihraklara karşı geçmişte olduğu gibi dik duruşunu gösterecektir.Bu vesileyle Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılını tüm içtenliğimle kutlarım."

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.