IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKAN GÖNEN STAJYER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI.

                                 HAKAN GÖNEN STAJYER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI.                          Iğdır   İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen , Iğdır’a yeni atanan sözleşmeli  stajyer öğretmenlerle toplantı yaptı.                         
      HAKAN GÖNEN STAJYER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI.

HAKAN GÖNEN STAJYER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI.

                         Iğdır   İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen , Iğdır’a yeni atanan sözleşmeli  stajyer öğretmenlerle toplantı yaptı.

                          Hakan Gönen,  Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Konferans Salonunda Iğdır’a Yeni Atanan Stajyer Öğretmenlerle yaptığı toplantıda, üç ülkeye sınır Yeşil Iğdır’a hoş geldiniz hepinize yeni görev yeriniz hayırlı olsun.”dedi.

                          Genç öğretmenlere tavsiyelerde bulunan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, şunları söyledi:”Öncelikle hepinize milli eğitim ailesine hoş geldiniz diyorum. Seçmiş olduğunuz kutsal meslekten dolayı hepinizi tebrik ederim. Öğretmen demek örnek insan demektir. Öğrencileriniz ve bulunduğunuz yerdeki herkes sizi örnek olarak alır. Bunun için örnek olacaksınız davranışınızla kıyafetinizle konuşmanızla. Özellikle köylerde çalışan öğretmen arkadaşlar daha dikkatli, olmalıdır. Her zaman çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler içinde olun. Öğretmenlik para için yapılan bir meslek değildir. Kutsal bir meslektir. Geleceğimizi sizler yetiştireceksiniz. Bazı veliler çocuklarını okutmayabilir. Siz ikna ederek çocukları okula kazandırmalısınız. Gelecekte Türkiye’yi 2023 ve 2071 taşıyacak çocuklarımızı vatan, millet, bayrak sevgisi ile yetiştirmeliğiz. Ülkesini seven gençlerimiz. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracaklardır. Bunun için onları bilgi dolu yetiştirin. Görevinizi layığı ile yapın akşam kafanızı yastığa koyduğunuzda vicdanen rahat uyuyun. Benim kapım herkese açıktır. Her zaman gelebilirsiz. Kendi sorunlarınız okula sınıfa yansıtmayınız. Yansıttığınız zaman sıkıntılar olur. Sizlerin fedakârca çalışacağına inanıyorum. Başarılar diliyorum. Unutmayın sınıflarınızda devletimiz temsil ediyorsunuz.Sizler bu adaylık sürecinde ve meslek hayatınızda edindiğiniz tecrübelerinizi  öğrencilerimize aktardığınız zaman, gelecek nesillerimiz daha sağlıklı, daha verimli, daha iyi yetişecek diye düşünüyorum.Siz idealist öğretmenler sayesinde ilimizde eğitimin kalitesi daha çok artacaktır.”                

Toplantı aday öğretmenlerin görüş ve sorularının ardından son buldu.

14-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-201914-04-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.