IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKAN GÖNEN’DEN IĞDIR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ VE ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİNE ZİYARET

HAKAN GÖNEN’DEN  IĞDIR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ VE ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİNE ZİYARET               Okul gezilerini sürdüren  İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ,Iğdır Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İŞ Uygulama Merkezi(Okulu)’unu ziyaret etti.             
HAKAN GÖNEN’DEN  IĞDIR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ VE ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİNE ZİYARET

HAKAN GÖNEN’DEN  IĞDIR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ VE ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİNE ZİYARET

              Okul gezilerini sürdüren  İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ,Iğdır Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İŞ Uygulama Merkezi(Okulu)’unu ziyaret etti.

            Okul Müdürü Çetin Şeran ve öğretmenler tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, okulu gezerek bilgi aldı.

              İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Burada yaptığı konuşmada “Bu okul bizim için çok önemli, Özel eğitim isteyen yüzlerce öğrencimiz var. Bu öğrencilerimiz bu güzel okulda en iyi şekilde eğitim görüyor.  Iğdır’da özel eğitime muhtaç öğrencilerimizin engellerini yeni yapılan bu özel eğitim okulu ile aşacağız. “dedi.           

               İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, öğretmenlerle toplantı yaparak,” Ben özel eğitimi yakından takip eden birisi olarak özel eğitim öğretmenliğinin ne kadar kutsal bir görev olduğunun farkındayım  . Bu özel öğrencilerimize sahip çıkalım. "Bugün engelsizim diyen yarın engelli durumuna düşebilir. Bize düşen şu yavrulardan ders almaktır. Engel tanımayan mutlu bir ülke için gece gündüz demeden daha çok çalışacağız. Yeter ki bu öğrencilerimizin yüzü gülsün "dedi.

                              Okul Müdürü Çetin Şeran’da eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  okul hakkında bilgi veren okul müdürü Çetin Şeran, amaçlarının engelli bireylere, aile ve çevre işbirliği içerisinde, temel yaşam, sosyal ve iş becerileri kazandıran, onların toplumla bütünleşmesini sağlayan, kendisine sürekli gelişme ve iyileşmeyi hedef edinmiş çalışmalarıyla, özel eğitime gereksinim duyan öğrencilere bağımsız yaşam becerilerini kazandırmak olduğunu belirtti.

 

27-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.