IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKAN GÖNEN’DEN NENE HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE ZİYARET

  HAKAN GÖNEN’DEN NENE HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE ZİYARET                         Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Müdür yardımcısı Ercan Budanur ile birlikte  Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.  
  HAKAN GÖNEN’DEN NENE HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE ZİYARET

  HAKAN GÖNEN’DEN NENE HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE ZİYARET

                        Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Müdür yardımcısı Ercan Budanur ile birlikte  Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

                      Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cahit Sevindik ve öğretmenler tarafından karşılanan Milli Eğitim Müdürü   Hakan Gönen’e file ve bez torba hediye edildi.

                          Gönen,"Artık poşet yerine file ve bez torba kullanmalıyız.Çevremiz ve geleceğimiz için bu gerekli,Bu bez torba ve fillerin seri üretimini yapıp Iğdır´da ki marketlere uygun fiyata satabilirsiniz.İşte okulunuzun diğer okullardan farkı budur üretmek."şeklinde konuştu.

                        Okul Müdürü Cahit Sevindik’ten okul hakkında bilgi alan   Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, öğretmen ve idarecilerle bir araya gelerek sohbet edip sorunları dinledi.

                              Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Eğitimdeki yükseliş, öğretmenlerimizin fedakarca çalışmaları sayesinde gerçekleşecek. Ülkemiz öğrencilerden çok şeyler bekliyor. Tüm öğretmenlerimizin bu bilinçte olduğundan eminim. Türkiye´nin iyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne her alanda ihtiyacı vardır. Öğrencilerimizin geleceğin Türkiye’si için kendilerini en donanımlı şekilde yetiştirmeleri gerekiyor. Öğrencileri çok iyi yetiştirin onlara kitap okumayı tavsiye edin özendirin. Öğrencilerinizin çoğunlu kırsal kesimden köylerden gelen öğrencilerdir. Özellikle kız çocukları çok iyi yetişmelidir. Okumalıdır. Yarının bilinçli, ne yaptığını bilen annelerini yetiştireceksiniz. Her şeyin başı bilgidir. Bilginin kaynağı ise kitaptır. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin özelliği toplumun tabanına hitap eden okullar olmasıdır. Bu okullar ülkemiz için çok önemli okullardır. Gelecekte üretim yapacak, ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve kendi hayatını kazanabilecek çocuklar bu okullarda yetişiyor. Üretim yapmanın, bir şeyler üretmenin bu ülke için ne kadar değerli ve faydalı olduğunu, kendilerinin geleceği için ne kadar önemli olduğunu çocuklarımıza çok iyi anlatmamız lazım. Hayat tecrübelerinizden de yararlanarak öğrencilerimizle yakından ilgilenin, onlarla konuşun ve dinleyin. Ben çalışmalarınızda, öğrencilerimize vereceğiniz katkılarda hepinize başarılar diliyorum “dedi.

15-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.