IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Etkinlikleri davetlillerin katılımı ile görkemli ve renkli bir şekilde kutlandı

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Etkinlikleri davetlillerin katılımı ile görkemli ve renkli bir şekilde kutlandı

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünün 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Etkinlikleri davetlillerin katılımı ile görkemli ve renkli bir şekilde kutlandı. Etkinlik  Iğdır Valisi Sayın Davut HANER , Vali Yardımcıları, Belediye Başkanı Şaziye ÖNDER, Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, İş Kur Müdürü Halis ERDOĞAN, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Kasım AYDOĞDU ve Diğer Kamu Kurum ve kuruluşların müdürlerinin katılmı ile başladı.

Halk Merkezi ve ASO Müdürü Mehmet GÜL yaptığı açılış konuşmasında; bir şeyler üretebilmek ve yaşamaya dair değerler ortaya koyabilmek için herkezin iyi bir eğitime ihtiyacı vardır. Günümüzde bilim ve teknolojide hızlı gelişmeler toplumun ekonomik, toplumsal, siyasal ve kültürel yapısında değişikliklee neden olmaktadır. Bireyin değişimlere uyunm sağlaması değişimin gerektirdiği bilgi, beceri ve değerler kazanmasını zorunlu kılmaktadır. Örgün eğitim yoluyla bu değişikliklerin getirdiği bilgi ve beceri bireylere ancak belirli bir yaşa kadar aktarılmaktadır. İnsanoğlunun ömrü doğumdan ölüme değin öğrenmekle geçer öğretme ve öğrenme işi yaşamın bir parçasıdır.

Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Mehmet GÜL imkanlarımız ölçüsünde ığdır iline fayda sağlayabilecek çalışmakta bu alanda kurslarınaçılmasına ön ayak olmaktayız. Bu bağlamda müdürlüğümüz 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında 131 adet mesleki kurs açmış ve bu kurslara 1675 kadın, 983 erkek toplamda ise 2658 kursiyere hizmet vererek halkımızın öğrenme ve meslek edinme yolculuğuna katkı sağlamıştır. Ayrıca çeşitli kurumlarla işbirliği çerçevesinde 425 adet Sosyo-Kültürel kurs açılmak sureti ile toplamda 6732 kursiyere Kültürümüzü öğrenme ve yayma imkanı sağlanmıştır. Bu kurslar sayesinde kursiyerlerin kişisel gelişimine oldukça güçlü bir destek sağlanmakla beraber kursiyerlerin boş zamanlarını verimli bir şekilde arkadaşlarıyla birlikte değerlendirmelerine imkanları sağlanarak mutlu bireyler ve dolayısıyla da mutlu bir toplum hedefine katkı sağlanmıştır.

Konuşmanın sonunda Yıl Sonu Etkinliğine çeşitli şekillerde katkılarda bulunan Iğdır Belediyesine ve Halfeli Belediyesine teşekür eden Kurum Müdürü Mehmet GÜL  protokolü sergi çadırını ve Yağlı ile Kara Kalem resim çalışmaları Resim Sergisini açmaya davet etmiştir. Çadırı gezen ve Mesleki kurslarımızda Kursiyerlerce el emeği göz nuru ile dokunan veya yapılan çeşitli Halı, Kilim, Tablo, Iğdır Bebekleri gibi nice ürünü tek tek inceleyen protokol üyeleri memnuniyetlerini dile getirmiştir ve hazırlanan ürünler hakkında bilgi almışlardır. Sanatsal gezintinin sonunda  Halk Eğitim Merkezinin hamarat Usta Öğreticilerince hazırlanan ‘‘Katı Aşı’’ çorbasından içen Protokol üylerinin aynı zamanda Usta Öğretici Habip BABAR ve Serhat AKKUŞ’un öğrencileri ile birlikte verdikleri konserleri dinlemiş sportif etkinliklerden Boks, Kıck Boks, Halay, Basketbol, Futbol, Muay Tahi, vb. Gösterileri izlemiş gösterilerden ve sergiden oldukça memnun ayrıldırkları gözlenmişti.

 

            Program müzik öğretmenimiz Suat ÖZOĞL’un yönetimindeki kursiyerlerimizin konseri ile sone ermiştir. Kurulan sergi çadırı 29 Mayıs günü başlamış 31 Mayıs akşamına kadar sümüştür. Sergi alanın sürekli dolu olduğu ve vatandaşların kurslarda üretilen ürünler hakkında ayrıntılı bilgiler aldığı gözlemlenmiştir.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.