IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYDAR ALİYEV FEN LİSESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

HAYDAR ALİYEV FEN LİSESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU            Iğdır Haydar Aliyev  Fen lisesi son sınıf öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Mezun olan yaklaşık 30 öğrenci için düzenlenen törende öğrenciler müzikler eşliğinde eğlendi…
HAYDAR ALİYEV FEN LİSESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

 

HAYDAR ALİYEV FEN LİSESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

           Iğdır Haydar Aliyev  Fen lisesi son sınıf öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Mezun olan yaklaşık 30 öğrenci için düzenlenen törende öğrenciler müzikler eşliğinde eğlendi…

                Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının seslendirilmesinin ardından  Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Bu okullardan geleceğin bilim adamaları yetişiyor. Mardin’in bir köyünden çıkan Prof.Dr Aziz Sancar Nobel ödülü alarak bizleri nasıl gururlandırdıysa sizlerinde bilimsel çalışmalar yaparak ülkemize milletimize hayırlı bir insan olarak yetişeceğinize inancım sonsuzdur. Bugün Vatanımızın, bilim adamalarına ihtiyacı vardır.Geleceğin bilim adamları da sizlersiniz.Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak olan gençler sizler olacaksınız.Üniversite hayatınızda yüreğinizde  vatan millet ,bayrak sevgisi eksik olmasın.Unutmayın sevgi bütün kapıları açar ve başarıyı getirir. Ülkemiz sizlerden güzel hizmetler bekliyor. Hepinizi kutluyor yeni hayatınızda başarılar diliyorum. Bu okulu başarı ile bitirerek anne ve babanızın, öğretmenlerinizin gururu oldunuz. Yarın üniversiteyi bitirip bilim adamı olduğunuzda da Türkiye’nin gururu olacaksınız ”dedi.

                Okul müdürü Hikmet Ulaş’ta,” 2015-2016 Eğitim-öğretim yılı Haydar Aliyev Fen Lisesi Mezuniyet törenine hepiniz hoş geldiniz. Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan velilerimizi, öğrencilerimizi ve yakınlarını Okul İdaresi olarak tebrik ediyoruz. Değerli meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız, bir nesli daha, bugün burada uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere de ayrıca sonsuz teşekkür ediyoruz... Sevgili Gençler, Okula ilk başladığınız günden bugüne kadar, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her bir bitiş aynı zamanda bir başka başlangıçtır. Son dersimiz olarak, Sizden sahip olmanızı istediğimiz üç şey var. Bunlar:1- Sağlığınız 2- Mutluluğunuz,3- Ahlaklı, erdemli ve başarılı olmanızdır. Değerli gençler, Bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyoruz ki;sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracaksınız.Yine vakti zamanında okumakla alakalı yazılan şu değerli sözü de unutmamanızı istiyoruz.Yalanlamak ve reddetmek için okuma,İnanmak ve her şeyi kabullenmek içinde okuma Konuşmak ve nutuk çekmek için hiç okuma Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku. “şeklinde konuştu.

 Okul birincisi olan Zeynep Yaren Yılmaz’ın velisi Mehmet Yılmaz’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:”Bu gece bana bu heyecanı yaşatan canım kızım Zeyneb’ime,gizli kahramanımız,hayat arkadaşım sevgili eşime,evladı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan anne ve babalara teşekkür ederim.Sevgili gençler bu gecenin kahramanı sizlersiniz.Hepinizin bildiği gibi “emeksiz yemek olmaz “demiş atalarımız s,izlere verilen emeği kendi emeğinizle yoğuruyorsanız ortaya kaliteli hamur çıkar bu hamuru kaliteli bir şekilde yemek yapabilirsiniz.12 yıldır size verilen bu emeğin karışlığını verdiniz.Sayın veliler;bazen duygularınız anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır ya hani kurumuştur d,ilin söyleyecek kelime bulamazsın,düğüm düğüm olur ya boğazın konuşamazsın,nefes almak dahi işkence gelir ya insan yada destanlara sığdıramayacağın sözlerini bir damla gözyaşı haykırırı ya yedi düvele,işte ruhen tam ordayım.ne kelime yetiyor ifademe,ne buğulu gözler ifade ediyor duygularımı.Mini mini birler şimdi kocaman oldular ve yuvadan uçuyorlar.yolları açık olsun.”

                Gidişin bu kadar yakın olacağının farkında değildik…

          Mezun olan öğrenciler adına konuşan Kıymet Yıldız’da “Gidişin bu kadar yakın olacağının farkında değildik…Bakıyorum Endişeli yüzler görüyorum. Kiminiz Hukuk fakültesi, kiminiz Tıp,Kiminiz teknik üniversite hedefliyor.Bugün herkesin kalbi bir başka atıyor Çünkü yeni bir hayat başlıyor.Final bölümünde son kez el sallıyoruz.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Anılarımızda daima sizlere yer vererek sizleri her zaman sevgi ve hürmetle anacağız. Bizleri annelerimiz kadar candan, babalarımız kadar içten seven öğretmenler bizleri kendinize ve bu okula öyle bağladınız, nereye gidersek gidelim belleğimize işleyen beraberimizde götüreceğimiz meşale hayatımız boyunca yolumuzu aydınlatacak .Arkadaşlar size bir nasihat edeyim,”Gerçekleştireceğimiz güzel hayallerimiz var.Bizim o yüzden yarın sabah uyanın ve farklı bir şeyler  yapın Hiç yemediğiniz bir şey yiyin,hiç geçmediğiniz yollara girin gidip bir çikolata alıp bur çocuğa verin mesela Hiç yaşamadığınız taraftan yaşayın hayatı çünkü unutmayın Çünkü biz daha sadece 18 yaşındayız.”

                Daha sonra dereceye giren öğrencilere ve mezun olan öğrencilere ödül ve belgeleri il Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,şube  müdürü Sedat Bilir,Ak Parti İl başkanı Ahmet Tutulmaz, Sosyal Hizmetler müdür yardımcısı Adem Sefa,Okul Müdürü Hikmet Ulaş,Müdür baş yardımcısı Yakup Anuk ve öğretmenler tarafından verildi.Bayrak ve flama devir teslim töreni yapıldı.

             Mezuniyet pastası kesildi. Törene okul yönetimi ve öğretmenlerinin yanı sıra, mezun olan öğrencilerin aileleri ve okul öğrencileri katıldılar.

30-05-201630-05-201630-05-201630-05-201630-05-201630-05-201630-05-201630-05-201630-05-201630-05-201630-05-201630-05-2016

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.