IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hüsnü M. Özyeğin İlkokulunda Satranç Turnuvası

Hüsnü M. Özyeğin İlkokulunda Satranç Turnuvası                        Iğdır Hüsnü M.Özyeğin İlkokulu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen satranç turnuvasının 3.si düzenlendi.
Hüsnü M. Özyeğin İlkokulunda Satranç Turnuvası

Hüsnü M. Özyeğin İlkokulunda Satranç Turnuvası

                       Iğdır Hüsnü M.Özyeğin İlkokulu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen satranç turnuvasının 3.si düzenlendi.

           Ödül töreninde, çocuklarıyla güzel bir etkinlikte vakit geçirdikleri için velilere teşekkür eden  İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Satranç yıllardır ülkelerin oynadığı bir zekâ sporudur, bu sporu öğrencilerimize sevdirmek için yapılan bu etkinliklere böylesi bir katılım olduğu için sizlerle gurur duyuyorum. Sayın veliler yetenekli öğrencilerinizi Fen lisesi bünyesinde açılan Küçük Mucitler merkezine götürebilirsiniz. Satranç turnuvasının her aşamasında emeği geçen, okul idaresi, satranç il temsilciliği, öğretmen ve velilerimizi kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi. 

                    Okul Müdürü Ercan Bilen’ de  “Turnuvaya 320 öğrenci başvurdu, ön eleme ve 1.tur eleme sonucunda 98 öğrenci final turuna katıldı. 1.2. sınıflar ve 3.4. sınıflar kategorisinde yapılan final turunda 8 öğrenci madalya ve ödül heyecanı yaşadı.. Bütün öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum.. Öğrencilerimiz hem ders hem de sosyal etkinlikte başarılıdırlar.” şeklinde konuştu.

 

                      Turnuva sonunda 1.2. sinif kategorisinde 1.Ela Adır, 2.Masume Fatime Erkut, 3.Ali İhsan Deliktaş. 3.4.sinif kategorisinde 1.M.Kağan Ulusöz, 2.Ali Ekber Parim ,3.ise Mehmethan Yaşar Pampal oldu
dereceye giren öğrencilere ödül ve madalyaları Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt ,ve, Gençlik Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu ,Aile Sosyal Politikalar İl Md.yrd.Adem Safa  okul Müdürü Ercan Bilen, müdür yardımcıları Savaş Erol, Sevda Doğan  tarafından verildi.

28-05-201728-05-201728-05-201728-05-201728-05-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.