IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HÜSNÜ ÖZYEĞİN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

HÜSNÜ ÖZYEĞİN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDILAR         Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışması Iğdır  İli Ödül Töreni gerçekleştirildi.                  ri katıldılar.
HÜSNÜ ÖZYEĞİN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

HÜSNÜ ÖZYEĞİN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

        Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Yarışması Iğdır  İli Ödül Töreni gerçekleştirildi.                      Düzenlenen “sağlıklı nesil sağlıklı gelecek” adlı yarışmada dereceğe giren Hüsnü Özyeğin ilkokulu öğrencileri ödüllerini Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ten  aldılar.

        Yarışmada    Edebi alanda birinci olan 4.sınıf öğrencisi Zeynep Gökçe Verberi, görsel alanda birinci olan 4.sınıf öğrencisi Ahmet Efe Motor’a ,Yeşilay tarafından  verilen 500 TL para ödülünü Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ‘ten alan öğrenciler mutlu ve gururlu olduklarını söylediler.

       Düzenlenen ödül töreninde öğrencilere plaketlerini  para ödüllerini veren Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”öğrencilerin başarılarından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencileri,okul idaresini  ve sınıf öğretmenlerini tebrik etti.Milli Eğitim müdürü Hakan Cırıt, Toplumun ve Iğdır’ın  en önemli konulardan biri olan bağımlılıkla mücadele konusundaki çalışmalarının devam ettiğini hatırlatarak, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı birer birey olarak yetişmesi ve toplumda yer alması açısından bu projenin ve Yeşilay Cemiyeti’nin yapmış olduğu diğer çalışmaların hayata geçirilmesinde ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

      Yeşilay’ın bu tür yarışmalarla öğrencilerin bilinçlenmesine araştırmalarına katkı sağladığını ifade eden Cırıt,”Öğretmenlerimiz bağımlılıkla mücadele konusunda yeterli duyarlılığı göstermişler ki çocuklarımız öğrencilerimiz ödül alacak düzeyde çalışmalar ortaya çıkabilmekte.”dedi.

                Okul Müdürü Ercan Bilen veYeşilay şube Müdürü Adem Çakmak’ta , “Çocuklarımızı her türlü kötü alışkanlıklara karşı korumak için onları en iyi şekilde eğitiyoruz eğitmeye de devam edeceğiz ”dediler.

 

              Törene Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Bilir, Yeşilay şube müdürü Adem Çakmak ve ödül kazanan öğrencilerin velileri katıldılar.

11-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.