IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

I. TEOG SINAVLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 I. TEOG  SINAVLARI İLE İLGİLİ   DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI            Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünde 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı  I. TEOG  Sınavları İle İlgili  Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
 I. TEOG  SINAVLARI İLE İLGİLİ   DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 I. TEOG  SINAVLARI İLE İLGİLİ   DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

           Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünde 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı  I. TEOG  Sınavları İle İlgili  Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

             Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Müdür Yardımcısı Mesut Murat Aydoğdu ve Şube Müdürü Cabbar Turan ile birlikte I.TEOG  sınavını  mercek altına alarak Ortaokul müdürleriyle gurup toplantılarına başladı.

            Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan 5 gün sürecek toplantıya guruplar halinde Ortaokul müdürleri ve ilgili öğretmen ve idareciler ile şube müdürleri  katılarak I.TEOG sınavında alınan başarı oranının masaya yatırıldığı, başarısızlık nedenleri ve başarıyı artırmanın yollarının tartışarak  strateji belirlendiği belirtildi.

             Toplantıda okul müdürleri ile yapılan TEOG sınavı ile ilgili değerlendirme ve 2’nci  dönemde Nisan ayında yapılacak olan II. TEOG sınavı ile ilgili bilgilendirme yaptıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ”Iğdır’da TEOG sınavında başarının en üst seviyeye çıkarılması için hep birlikte, öğrenci öğretmen, veli ve okul yönetimiyle el ele çalışmamız gerektiğini. Öğrencilerin başarısız oldukları derslerle ilgili 2’nci dönemde ne tür çalışmalar yapılacağı, destekleme ve yetiştirme kursları, sınav öncesi, sınav uygulaması ve sınav sonrasında yapılacak iş ve işlemler ile ilgili konuları konuşuyoruz. Hangi okul neden başarısız veya neden başarılı bunların analiz raporlarını çıkarıyoruz. Başarısız okul müdürlerine başarıyı artırması için rehber oluyor yol gösteriyoruz. I.TEOG Sınavı ile  ilgili bir durum değerlendirmesini sayısal veriler üzerinden yapıyoruz. Dedi.

               Müdür Yardımcısı Mesut Murat Aydoğdu’da  başarı için rutinin dışına çıkılmalı,mevcut başarının artırılması için ekip halinde çalışma yapmalıyız. Daha çok çalışacağız ve daha çok başarılı olmaya gayret sarf edeceğiz” dedi.

                Şube Müdürü Cabbar Turan ’da I. TEOG Sınavının değerlendirmesinden sonra II. TEOG   Sınavında başarıyı arttırabilmek için okullarda  nelerin yapılabileceği, başarıyı arttırmak konusunda ne gibi tedbirlerin alınacağı hususlarında görüşlerini dile getirdiler. Okul Müdürleri de toplantı gündemiyle alakalı düşüncelerini dile getirdiler.

               Yapılan konuşmanın ardından okul müdürlerine okullarının ders bazında ortalamalarını görme ve diğer okulların puanlarıyla karşılaştırma imkânı sağlandı.

23-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-201723-02-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.