IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ                  Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Müdür yardımcısı Ercan Budanur, şube müdür Sedat Bilir ile birlikte Rehberlik ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.    
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

                 Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Müdür yardımcısı Ercan Budanur, şube müdür Sedat Bilir ile birlikte Rehberlik ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

               Iğdır Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Işık’tan okulun eğitim öğretim durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, idareci ve öğretmenlerle görüştü.

                      Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görev yapan öğretmenlerle sohbet eden Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,” Özel eğitim önem verilmesi gereken bir konu. Milli Eğitim Bakanlığımız özel eğitim alanında çok büyük yatırım ve çalışmalar yapmaktadır. Dolayısıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezleri çok önemli görev üstlenmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önceliğimiz öğrenci olduğu için amacımız da geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi her yönden sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmektir. Okullarda taramalar  yapınız. Özel Eğitime titizlikle eğiliniz. Öğrencilerimizi kazanalım. Ailelere anlayış gösterelim. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimize her konuda olduğu gibi Merkezi Ortak Sınavlar ile Üniversite sınavlarında elinizden gelen desteği vereceğinize inanıyor, başarılar diliyorum.” Dedi.

                           Iğdır Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Işık’ta,” Eğitim ve öğretim kurumlarındaki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesine ilişkin gerekli her türlü çalışmalarla birlikte, özel eğitim gerektiren bu bireylere yönelik rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerini 3 ilçe ve il merkezinde sürdürüyoruz. 5 rehber 3 özel eğitim 1 müdür yardımcı ve özel eğitim ve rehberlik hizmetleri bölümü olarak iki alanda hizmet veriyoruz.”dedi.

 

16-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.