IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL YÖNETİCİLERİ 2. DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

OKUL YÖNETİCİLERİ 2. DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI                 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Iğdır valisi Enver Ünlü başkanlığında  Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ve okul müdürlerinin katılımıyla yapıldı.    
OKUL YÖNETİCİLERİ 2. DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

OKUL YÖNETİCİLERİ 2. DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

                2018/2019 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Iğdır valisi Enver Ünlü başkanlığında  Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ve okul müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

                      Toplantı Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.   Vali Enver Ünlü’nün başkanlığında bir araya gelen okul müdürleri, yeni dönemde yapılacak olan çalışmalara dair istişarede bulundular.

                  Türkiye’nin her alanda olduğu gibi eğitim alanında da büyük atılımlar gerçekleştirdiğini belirten Vali Enver Ünlü; “Her zaman söylüyorum, çocuklar benim en iyi dostlarım, onları çok önemsiyorum. Ülkemizin geleceğine yön verecek çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Bunun için bütçeden en önemli pay, Milli Eğitime ayrılıyor. Sn. Cumhurbaşkanımız da bu konuyu çok önemsiyor. Yapılan son yatırımlarla ilimizde eğitim kalitesinin artırılmasını ve başarı seviyesinin yükseltilmesini hedefliyoruz.“ dedi.

                Ünlü,Okul müdürleri okulunu, öğrencilerini iyi tanıyacaktır. Öğrencisinin sıkıntısını bilecektir. Mahallede muhtar okul aile birliği başkanı ile sık sık görüşecek okula gelmeyen öğrencileri okula kazandıracaktır. Çoğu öğrencimizin özle çalışma odası yoktur. Okulda rengârenk kütüphaneler yapıp öğrencilerimizin hizmetine sokalım. Öğrencilerimize okuma alışkanlığa kazandıralım bu bizim en önemli görevimizdir. Öğrencilerimize her şeyden önce dürüstlüğü, doğruluğu ,saygıyı ve sevgiyi öğretelim.İlimize atanan öğretmenlere her konuda destek olalım. Onlara ağabeylik babalık yapalım.Şu anda okul derslik ihtiyacımız en aza inmiştir. Ve Milli eğitimle ilgili Eylül ayında hizmete girecek olan 40’a yakın yatırımımız vardır.”şeklinde konuştu.

                   ” ÖĞRETMEN VİCDANIYLA, GÖNLÜYLE ÖĞRENCİYİ EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRENDİR”

                             Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,Katılımlarından dolayı tüm müdürlere teşekkür ederek hoş geldiniz diyerek şunları söyledi:” Mevcut kadromuz ile bu yıl daha başarılı olacağımıza inancımız tam. Gayemiz daha çok çalışarak ilimizin eğitim seviyesini daha yukarılara çıkartmaktır. İnşallah bu yıl güzel işlere imza atacağız. İlk yarı hedeflediğimiz başarının üzerinde olduk. Eğitim seviyemiz gün geçtikçe artıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sizler başarı sağladıkça bizler mutlu oluyoruz. okul müdürlerine kapım ve gönlüm açıktır. Çünkü biz bir aileyiz.. Kapımız gönlümüz herkese açıktır. Eğitimde öğretimde en iyi yere gelmek için çalışıyoruz. Bu bir yürüyüştür. Bu yürüyüşte başarıyı yakalamalıyız.  Bunun içinde okul müdürü okulu ile ilgilenecek, mevzuatı iyi bilecek mevzuatı bilmeyen okul müdürü başarısız olur. Yazışma kurallarını bilmeyen arkadaşlarımız var. Öğretmen örnek yüce bir kişidir. Kıyafetiyle yaşayışıyla hareketiyle örnek olarak gösterilir. Öğretmen vicdanıyla ,gönlüyle öğrenciyi en iyi şekilde yetiştirendir.Öğrenci veli ilişkisine önem verelim ev ziyaretleri yapalım.Başarılı başarısız her öğrencinin evini ziyaret edelim. Bu başarı getirecektir. ” dedi.
                 Okul müdürlerinden devamlı yenilikçi olmaları ve eğitimde yeniliğini çok önemli olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, “Birbirimizle birlikteliği sağlayan bir politika izlediğimiz sürece eğitimde başarı sıralamamız daha da yükseğe çıkacaktır. Her zaman yenilikçi olmak gerekiyor ve öğrencileri bu yeniliklerden faydalandırmak gerekiyor. Okulunuza yeni atanan öğretmenlere sahip çıkın koruyun iyi şekilde yetişmelerini sağlayın. İdareci tatlı dilli herkesle barışık olmalı. Öğretmenlere ders programlarında yardımcı olun düzgün bir şekilde yapın. Öğretmenin hevesle çalışmasını sağlayın her şeyden önce okulunuzda  huzuru sağlayın. Sosyal adaleti sağlayın .Bugün Uyuşturucu illeti ile karşı karşıyayız. Bu konuda da hassas olalım. Öğrencilerimizi yakından tanıyalım özellikle sınıf öğretmeni sınıfındaki öğrencinin ailesini yaşantısını iyi bilmeli ona göre bir sıkıntı varsa sizle iş birliği yaprak gidermelidir. ” diye konuştu.

              Konuşmaların ardından gerçekleşen toplantı soru cevap şeklinde sona erdi. Toplantıya  Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ercan Budanur,Şube müdürleri Cevdet Parlar, Yakup Alhan,Sedat Bilir,Adnan Ok,Hüseyin Kıran ,Karakoyunlu ilçe müdürü Cabbar Turan, müdür yardımcısı Azizi Akar,Aralık ilçesi Milli Eğitim müdürü Nesim Göksu,müdür yardımcısı Kutbettin Yıldızlı,Tuzluca ilçe milli Eğitim Müdür yardımcısı Mehmet Öztürkmen ve Okul Müdürleri,katıldı.

08-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-201908-02-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.