IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAKAN GÖNEN,OKUL MÜDÜRLERİNE SESLENDİ:”ÖĞRENCİLERİNİZİN DEVAMSIZLIĞINI TAKİP EDİN”

                                                            HAKAN GÖNEN,OKUL MÜDÜRLERİNE SESLENDİ:”ÖĞRENCİLERİNİZİN DEVAMSIZLIĞINI TAKİP EDİN”                           Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Merkez Haydar Aliyev Fen Lisesi konferans salonunda, Mesleki Liseler ve Anadolu liselerinin Müdürleriyle toplantı yaptı.  
HAKAN GÖNEN,OKUL MÜDÜRLERİNE SESLENDİ:”ÖĞRENCİLERİNİZİN DEVAMSIZLIĞINI TAKİP EDİN”

HAKAN GÖNEN,OKUL MÜDÜRLERİNE SESLENDİ:”ÖĞRENCİLERİNİZİN DEVAMSIZLIĞINI TAKİP EDİN”

                          Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Merkez Haydar Aliyev Fen Lisesi konferans salonunda, Mesleki Liseler ve Anadolu liselerinin Müdürleriyle toplantı yaptı.

                 Toplantıda öğrencilerin okula devam ve Eğitim seviyelerinin artırılması ile ilgili konular ele alındı.

          Hakan Gönen, yaptığı konuşmada şunları söyledi:”Havalar ısınıyor okullarımızı yeşillendireceğiz. Okul bahçelerinde ağaçlandırma çalışmalarına hız vereceğiz. Yine ekonomik sıkıntılar nedeniyle okula devam edemeyen öğrencilerin tespiti yapılarak müdürlüğümüze bildirilmesi ve bu yönde çalışmaların artarak devam ettirilmesini istiyoruz”

                     Okul müdürlerini öğretmen-öğrenci-memur ve diğer personellerin mesai saatlerine, kılık-kıyafet yönetmeliğine uymaları konusunda uyaran Gönen; ” Okullarımızın çevresindeki yabancı kişilerin uzaklaştırılması için çalışmaların yoğunlaştırılması lazım. Güvenlikçileriniz  var sıkıntılı anda hemen polisi arayabilirler. Bu konuda daha fazla çaba sarf etmelisiniz. Ayrıca okullarımızdaki etkinlik çalışmalarının artırılarak öğrencilerimizin farklı yeteneklerini keşfetmelerinin sağlanması için çalışmalar yürütün. Yine alt sınıflarda yetişen öğrencilerin gelecek yıllara daha iyi hazırlanmaları için daha yoğun bir çaba göstermeliyiz. Yine ortaöğretim kurumlarımızda üniversite, sınavlarına öğrencilerimizin daha iyi hazırlanabilmesi için öğrencilerimizi motive edelim.“ dedi.

                            Gönen,  Okullarımızda sosyal etkinlikler, kültürel faaliyetler, spor aktiviteleri ve yarışmalara ağırlık verilerek öğrencilerimizin diğer yönlerini de keşfederek yönlendirmelerimizi o yönde yapmalıyız. Devamsız öğrenciler üzerinde durularak kurtardığımız, kazandığımız bir öğrencinin hayatını değiştirebiliriz. Eğitim ve destekleme kursları ve egzersiz kurslarının denetimlerini sıkça yapıp görülen aksaklıkların giderilmesi için çalışmalar başlatarak öğretmenlerimizin daha verimli çalışmalarını sağlamalıyız. Okul WEB sitelerinin güncellemelerini yaparak yapılan etkinliklerin paylaşılması, okul kantinlerinin rutin kontrolleri yapılarak hijyenik ve sağlıklı ürünlerin satılmasını sağlamak, pansiyonlu okullarımızdaki yemekhane, mutfak, yatakhane ve etüt odalarının sıklıkla kontrollerinin yapılması, disiplin kurallarına uyularak öğrencilerimizin aşırı cezalar ile okuldan uzaklaştırmalarını değil öğrenciyi kazanma yoluna gidilmelidir” şeklinde konuştu. 

                         Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ´in konuşmasından sonra toplantıya katılan okul müdürlerinin soru ve önerileri alındıktan sonra toplantı sona erdi.

 28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.