IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan GÖNEN'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan GÖNEN'in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Sahip olduğumuz medeniyet,  yaratılanların en şereflisi sıfatına sahip "insan"ı merkezine alan, insanlık ailesini gereken onur ve vakar içerisinde yaşatmayı hedefleyen kutlu bir değerler bütünüdür.

 Bu bağlamda engelli olarak nitelenen bireylerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak, hiçbir negatif ayrımcılığa muhatap olmayan, engellerin ortadan kaldırıldığı bir anlayışla hak ve sorumluluklarının farkında birer vatandaş olmalarına katkı sunmak, hepimizin temel vazifelerindendir. 

 Engelli bireylerimizin karşılaştığı sorunlar sadece onları ve ailelerini değil, toplumun her kesimini ilgilendirmektedir. Bu sorunlara çözüm getirirken her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu bilinciyle hareket edilmesi ve çalışmaların bu bilinçle yürütülmesi önemli bir husustur. Zira engelli ve engelsiz her birimiz aynı hayatı paylaşmakta ve aynı şeylere ihtiyaç duymaktayız.

 Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihini, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi ve toplumda farkındalık oluşturulması açısından önemli buluyor, bu duygular içerisinde engelli ve engelli adayı tüm vatandaşlarımıza sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Hakan GÖNEN

                                                                                                                                                                                                                                                                                       Milli Eğitim Müdürü

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.