IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan GÖNEN'in "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan GÖNEN'in

      Milet mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü 1981 yılından beri öğretmeler günü olarak kutlanmakta ve eğitim tarihimizde yer almaktadır.

      Sevgi, dayanışma ve saygıyla toplumumuzu bilimin ışığında kuşatan öğretmenlerimiz hiç kuşkusuz ki maarif davamızın mihenk taşıdırlar. 

      Medeniyetlerin ve kültürlerin temelini oluşturan eğitim dinamiği için; bireylerin donanımlı ve ait oldukları değerlere uygun yetişebilmeleri için öğretmenlik ve öğretmenlik mesleği vazgeçilmezdir.

      Geleceğimizin mimarı, her gün yeni bir adım daha ileriye doğru giden gelişim ve değişim sürecinde öğretmenlerimizin gerekliliğini daha çok hissetmekteyiz. Bilim dünyasının; alfa kuşağının eğitim ve bireysel donanım ihtiyaçlarını yeniden şekillendirdiği bu günlerde toplumlar zorlu bir sürecin sınavını verirken öğretmelerimiz herkesin başvuru kitabı niteliğinde tüm sevgileriyle bize yol göstermektedir.

     Öğretmenler, yeni nesli Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. 

     "Mustafa Kemal Atatürk" Baş öğretmenizin bu kıymetli sözleri ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlar, başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.

 

Hakan GÖNEN    

Milli Eğitim Müdürü

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.