IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR DA BİR ÖĞRENCİNİN GÖZYAŞLARI

         IĞDIR DA BİR ÖĞRENCİNİN GÖZYAŞLARI               Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde Iğdır İmam Hatip Ortaokului son yılların en çok okunan yazarı ve kamu oyunda Aşkın Gözyaşları kitapları ile milyonlarca okuru olan Sinan Yağmur´u "Veysel Karani de Anne Sevgisi" konulu söyleşisinde katılımcılar gözyaşlarını tutamadı.
         IĞDIR DA BİR ÖĞRENCİNİN GÖZYAŞLARI

                         IĞDIR DA BİR ÖĞRENCİNİN GÖZYAŞLARI

              Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde Iğdır İmam Hatip Ortaokului son yılların en çok okunan yazarı ve kamu oyunda Aşkın Gözyaşları kitapları ile milyonlarca okuru olan Sinan Yağmur´u "Veysel Karani de Anne Sevgisi" konulu söyleşisinde katılımcılar gözyaşlarını tutamadı.

           Söyleşiye Allah´a hamt Resulüne salat ve sahabeyi kirama selam ile başlayan Sinan Yağmur ;Allah annesini mutlu eden kuluna Hz. Peygamberin hırkasını giydirir" iltifatına mazhar olan Veysel Karani Hazretlerinin hayatını yazdığı kitabında tam da Veysel Karani´nin annesini kaybettiği bölümü yazarken kendi annesinin vefat haberini aldığını ağlayarak anlattı.Salonda ki bayanların ve öğrencilerinde ağlandığı gözlendi. Dakikalar sonra ağlayışını durduran yazar Veysel Karani´nin çocukluğunu ,çektiği acıları yetimliğini,anlattıktan sonra annesine olan hürmetini ve bu hürmetin mükafatı olarak Hz .Muhammed (sav) efendimizin Miraç esnasında giydiği hırkayı kızı Hz.Fatıma´ya,Bunu Üveys kardeşime teslim ediniz;sözünü hatırlatarak annelerimize olan muhabbet ve hürmetimiz bizim Allah´a Aşkımızı Hz. Peygambere ümmetliğimizi gösterir. Salon da bulunan genç kardeşlerim lütfen annelerinizi kırmayınız incitmeyiniz onlarla konuşurken ses tonunuza bile itina ediniz.Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt yazar Sinan Yağmura teşekkür ederek manevi değerlerimize duyarlılık çağrısı yaptı. özellikle son zamanlarda kadınlara yönelik şiddet ve küçük düşürücü davranışlar gösterenlerin aile şefkatinden uzak anne ve baba değerine sahip olmayanlar tarafından yağıldığına işaret ederek öğrencilere hitaben anne ve babanın rızasını almayan başarılı olamaz dedi. hatıra fotoğrafı ve hediye takdiminden sonra aşırı izdiham altında yazar Sinan Yağmur kitaplarını imzaladı. Bir dinleyici ,;Hocam ben burada Üniversitede öğrenciyim gurbetteyim bugün telefonda annemin kalbini kırmıştım anlattıklarınızdan çok etkilendim. sanki ciğerime bir ateş düştü konferans esnasında salondan hemen çıktım ağlayarak anneme anne beni affet dedim o da telefonda ağlayarak sen benim ciğerimsin sana hiç kızmadım ki dedi. Kız öğrenci ve Sinan Yağmur´un gözleri yeniden buğulandı.

28-04-201628-04-201628-04-201628-04-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.