IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır da okullarda uyuşturucuyla mücadele için toplantı yapıldı

Iğdır da okullarda uyuşturucuyla mücadele için toplantı yapıldı                    Iğdır’da 2017 – 2018 eğitim - öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, il merkezinde bulunan ortaokul ve lise müdürleri, okul aile birliği başkanları ile köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı hazırlık ve okul güvenliği toplantısı yapıldı.  
 Iğdır da okullarda uyuşturucuyla mücadele için toplantı yapıldı


Iğdır da okullarda uyuşturucuyla mücadele için toplantı yapıldı

 

                 Iğdır’da 2017 – 2018 eğitim - öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, il merkezinde bulunan ortaokul ve lise müdürleri, okul aile birliği başkanları ile köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı hazırlık ve okul güvenliği toplantısı yapıldı.

 

                 Iğdır  Vali vekili Bilgehan Karanfil , Başkanlığında gerçekleştirilen ve öncelikle okullarda uyuşturucu ile mücadelenin konu edildiği toplantıya, İl Emniyet Müdürü Melih Ekici, Jandarma komutanı Hakan Başakcı, Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu katıldı.

 

                  Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan  Iğdır  Vali vekili Bilgehan Karanfil, yeni eğitim ve öğretim sezonunda öncelikli olarak tüm paydaşlarla birlikte il genelinde uyuşturucu maddelerin okullarda kullanılmasının önünde geçilmesi için çalışacaklarını söyledi.

 

                Konuşmasında 2017 - 2018 eğitim - öğretim yılının birinci sınıflar için 11 Eylül’de, diğer sınıflar için 18 Eylül itibariyle başlayacağını hatırlatan Karanfil, mili eğitim camiası, ortaokul ve lise müdürleri, okul aile birliği başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile birlikte değerlendirme yapmak üzere bir araya geldiklerini belirtti.

 

                    Yeni eğitim öğretim sezonunun başlaması nedeniyle, dün İçişleri Bakanlığı tarafından video konferans sistemiyle 81 ilin Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlıkları ile Ülke genelinde konu ile ilgili olarak toplantılar yapıldığını da söyleyen Vali vekili Bilgehan Karanfil: “Bu toplantıda bir takım kararlar alındı ve istişarelerde bulunuldu. Bugün 81 ilde Valiler ve ilçelerde de Kaymakamlar başkanlığında benzer toplantılar yapılıyor. Bu toplantı neticesinde alınan kararları yıl içerisinde takip edeceğiz, birlikte değerlendireceğiz, varsa sorunlar bu sorunları çözeceğiz. Bu toplantıda da hem sivillerle hem de tüm paydaşlarımız ile tüm sorunları ve yapmamız gerekenleri konuşacağız. Temennimiz özellikle kız çocuklarımızın iyi bir eğitim-öğretim yılı geçirmesi, onların yetişmesi için, onların başarılı olabilmesi için devlet olarak, millet olarak, aile olarak, toplum olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Çünkü devlet ciddi yatırımlar yapıyor, eğitime ciddi paralar harcıyor ama çocuklarımıza geri dönüşü ne kadardır? Bunları da burada tartışacağız.”dedi.

                  

                 İl Emniyet Müdürü Melih Ekici,de Emniyet olarak okulların önünde gerekli tedbirleri alacaklarını herhangi bir olumsuzluk anında gerekli müdahalenin yapılacağını,son günlerde yapılan operasyonlarla uyuşturucu kullanan satan Hint keneviri ekenlere karşı büyük bir darbe indirildiğini öğrenci veli ve muhtarların şüpheli bir durumda kendilerini aramalarını söyledi.

 

            Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu, ise “İlimizde 2017- 2018 eğitim öğretim yılı 18 Eylül tarihinde başlayacaktır. 50123 öğrenci ders başı yapacaktır. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin 2017-2018 eğitim ,öğretim yılını huzur ve güven içinde geçirebilmesi büyük önem taşımaktadır:Okullarda güvenliğin azami dereceğe çıkarılması,okul güvenlik kamaralarının tamamlanması ve kent güvenlik sistemi ile bütünleştirilmesi ile uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele ve diğer güvenlik konularını görüşmek üzere bir aradayız.Milli eğitim olarak eğitim öğretime hazırız.Bütün paydaşlarla iş birliği içinde çocuklarımızı her türlü kötülüye karşı koruyarak en iyi şekilde yetişmeleri için çalışacağız “”şeklinde konuştu.

09-09-201709-09-201709-09-201709-09-201709-09-201709-09-201709-09-201709-09-201709-09-201709-09-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.