IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR GÜZEL SANATLAR LİSESİ MÜZİK YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU

                     Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi  Müzik, Kişinin Sorunlarını Çözmenin Yoludur  isimli uluslararası Etwinning projesinde birinci oldu
  IĞDIR GÜZEL SANATLAR LİSESİ  MÜZİK YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU

              IĞDIR GÜZEL SANATLAR LİSESİ  MÜZİK YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU

                 Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi  Müzik, Kişinin Sorunlarını Çözmenin Yoludur  isimli uluslararası Etwinning projesinde birinci oldu

                  Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi bu yıl "Music is the Way of Unburding One's Troubles" ( Müzik, Kişinin Sorunlarını Çözmenin Yoludur ) isimli uluslararası Etwinning projesinde yer aldı.Projeye Türkiye, İspanya, Romanya, Kuzey Makedonya ve İtalya'dan ortaklar katıldı.     

             Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi, keman öğretmeni Soner Öztürk tarafından koordine edilen öğrenciler Duygu K. Gülay Ş. ve Berfin A. tarafından temsil edildi.

               Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, yarışmada birinci olan Güzel Sanatlar lisesi öğretmen ve öğrencilerini kutlayarak tebrik etti. Gönen,"Öğrencilerimizin başarısı bizi gururlandırmıştır.Başarılar diliyorum Öğretmen ve öğrencilerimizi kutlarım."dedi.

         Iğdır Milli Eğitim Şube  müdürü Aziz Akar" Projede, Ortak bir şarkı içinde, Küresel Isınma, Hava kirliliği, Stres, Ekonomik Sorunlar, Ailevi sorunlar, Covid salgını gibi günümüz problemlerine dikkat çekmek amaçlandı.Bu ortak şarkı için bütün proje ortakları bir müzik besteledi.Proje ortakları arasında yapılan oylamada Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi temsilcileri tarafından bestelenen müzik birinci seçilerek ortak şarkının müziği oldu.Böylece uluslararası bir projede besteleri ile katkı sağlayan ve başarı elde eden Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri güzel bir çalışmaya imza atmış oldular. Beş ülkenin öğretmen ve öğrencileri tarafından seslendirilen bu okulumuzun bestesi Iğdır'ımız için gurur kaynağı oldu."dedi.

22-04-202122-04-2021

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.