IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlandı

Iğdır İl  Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlandı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Iğdırda da 3 aylık yaz tatilinin ardından yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zili yarın çalıyor. Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN , yayımladığı mesajla, yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak öğrenciler ve milli eğitim camiasına başarılar diledi.

IĞDIR'da, yaklaşık 50 bin okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisinin ders başı yapacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN, "Yeni ümitlerle başladığımız yeni eğitim öğretim yılının; sevgili öğrencilerimize, değerli öğretmenlerimiz ile milli eğitim camiamıza ve saygıdeğer velilerimiz ile ülkemize, ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Her zaman olduğu gibi yeni eğitim-öğretim döneminde de önceliğimiz öğrencilerimize her yönüyle en iyi eğitimi vermek olacaktır" dedi.

Bilginin kuvvetine vurgu yapan GÖNEN , mesajında hem öğrencilere, hem meslektaşlarına hem de velilere seslendi.

Öğrencilerden; bilgiyi üreten, araştıran, sorgulayan, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan, girişimci ve yenilikçi bir nesil olmalarını isteyen Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan GÖNEN , "En büyük amacımız, sizlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, değerlerini özümsemiş, demokrasiyi içselleştirmiş, sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve sorumluluk sahibi olma erdemlerini kazanmış bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır. Ülkemizin aydınlık geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Sizlere güvenimiz tamdır" şeklinde konuştu.

GÖNEN , meslektaşlarına hitaben de, öğretmenlerin eğitimin temel taşı olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Saygıdeğer meslektaşlarım; eğitimimizin temel taşı olan sizler, bu kutsal mesleğin onurlu birer üyesi olarak öğrencilerimizin yetişmesinde yaptığınız ve yapacağınız fedakârlıklardan asla şüphemiz yoktur. En büyük yardımcımızın sizler olduğunu bilmenizi isterim. Her başarıda, sizin alın teriniz ve emeğiniz var. Sizlere şimdiden teşekkür ediyor ve bundan sonra da, bu ülkenin değerleriyle donanmış, sorumluluk sahibi ve başarısı yüksek öğrenciler yetiştirebilmek için sizlerin desteğini bekliyorum."

Eğitimde başarının okul, aile ve çevre üçgeninde şekillendiğine vurgu yapan GÖNEN , velilere de şu sözlerle seslendi:

"Değerli velilerimiz; çocuklarınız artık bizlere emanet. Onları; değerleriyle değerlenen, özgüvenleri gelişmiş, aklını kullanan, soran ve sorgulayan, düşündüğünü rahatça ifade edebilen, milli ve manevi değerleri özümsemiş, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak yetiştirmek için çaba göstereceğiz. Eğitim de başarı; Okul, aile ve çevre üçgeninde şekillendiği için, sizlerden kendinizin ve ülkemizin geleceğinin garantisi gençlerimizin eğitim öğretim yuvalarındaki yolculuklarında desteklerinizi bekliyoruz."

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.