IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal bilimler Lisesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin100. Yıldönümü münasebetiyle Iğdır Kültür Merkezinde anma töreni düzenlendi.

  Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal bilimler Lisesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin100. Yıldönümü münasebetiyle Iğdır Kültür Merkezinde anma töreni düzenlendi. Törene katılan protokol heyeti ve davetliler, birbiri ardına yapılan konuşmalar ve okunan şiirlerle Duygulu anlar yaşadılar. Sadece Birinci Dünya Savaşı’nın değil bütün Dünya Tarihinin eşine az rastlanır ve en önemli meselelerinden biri olan Çanakkale Savaşı, Iğdır’da hak ettiği ölçüde anlamlı etkinliklerle anıldı.
 Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal bilimler Lisesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin100. Yıldönümü münasebetiyle Iğdır Kültür Merkezinde anma töreni düzenlendi.

          Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal bilimler Lisesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin100. Yıldönümü münasebetiyle Iğdır Kültür Merkezinde anma töreni düzenlendi. Törene katılan protokol heyeti ve davetliler, birbiri ardına yapılan konuşmalar ve okunan şiirlerle Duygulu anlar yaşadılar. Sadece Birinci Dünya Savaşı’nın değil bütün Dünya Tarihinin eşine az rastlanır ve en önemli meselelerinden biri olan Çanakkale Savaşı, Iğdır’da hak ettiği ölçüde anlamlı etkinliklerle anıldı.  Iğdır Kültür Merkezi’nde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan törenler günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile devam etti. Törenlere başta Iğdır Valisi Sayın Davut HANER, 5.Hudut Alayı Komutanı Ali KALYONCU, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Mustafa YILMAZ, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL, Özel idare Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT ve birçok üst düzey askeri ve yetkililerle beraber öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Binbaşı Gökhan KARASU’ nün açılış konuşması ile başlayan törenler Iğdır Sosyal Bilimler Lisesi’nin hazırladığı muhteşem Çanakkale Piyesi ile devam etti. Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen kahramanların hikâyelerinin anlatıldığı piyes izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Piyesin ardından bu sefer “Ruhlar Verdik” adlı oratoryo gösterisi izleyicilerle buluştu. Oratoryo ’da Çanakkale savaşı ile özdeşleşmiş birbirinden güzel türküler öğretmenler ve öğrencilerin güzel yorumlarıyla yeniden hayat buldu. Daha sonra günün anlam ve önemini taşıyan portre İl Milli Müdürümüz Hakan CIRIT tarafından İlimiz Valisi Sayın Davut HANER´e taktim edildi. Valimiz Davut HANER tarafından dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafından hazırlanan Çanakkale Resim Sergisinin ardından program sona erdi.         

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.