IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ M.MURAT AYDOĞDU’NUN YILSONU MESAJI

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ M.MURAT AYDOĞDU’NUN YILSONU MESAJI                    Iğdır Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ M.MURAT AYDOĞDU’NUN YILSONU MESAJI

IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ M.MURAT AYDOĞDU’NUN YILSONU MESAJI

                   Iğdır Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu 2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

                 Iğdır Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu mesajında; "Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler, kıymetli veliler. Büyük bir coşku ve heyecanla başladığımız 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemini sorunsuz bir şekilde bitirmenin mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. İlimizde öğrenim gören yaklaşık 50 bin öğrenci,karnesini alarak tatile girecek.Derslikleri,koridorları,okul bahçelerini ve oradan taşarak otobüsleri,dolmuşları,sokakları,caddeleri dolduran öğrenci sesleri hayatımızdan bir süreliğine uzaklaşmış olacak. Mutlu bir toplum olmanın, çağdaşlaşmanın, birikimlerin geçmişten geleceğe taşınmasının yolu şüphesiz ki eğitimden geçer. Milletlerin devamlılığı,geleceğin garanti altına alınması ülkelerin kalkınması toplumların eğitime verdiği değerle doğrudan ilgilidir. Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim ve öğretimimizi bu anlayışla sürdürdük.Hamdolsun şimdi de meyvelerini topluyoruz.Şehrimizde nice alimler nice sanatkarlar nice mütefekkirler yetişti.Bu bereketli topraklarda gençlerimiz geçmişte olduğu gibi şimdi de medeniyetimizin yeniden inşasına katkıda bulunacaklar. Bizler de bu başarı hikayelerinin yazılmasında elimizden geldiğince katkı sunmaya devam edeceğiz.

                  Sevgili Öğrenciler, Yeni sıralara,yeni dersliklere gelişmiş ülkelerdeki yaşdaşlarınızın sahip olduğu eğitim imkanlarına kavuştunuz.Okulun aydınlık yüzü sayesinde gençlerimiz cehaletin zincirlerinden kurtuluyor.Bugün, bütün çalışmalarınızın,gayretlerinizin sonucu olarak karne alıyorsunuz.Şüphesiz ki bu karneler sizlerin kişiliğini ölçmüyor.Sadece bir yıllık çalışmalarınızın karşılığında bir değerlendirme cetveli aldınız.İnanıyorum ki eksiklerinizi görüp önümüzdeki yıl daha düzenli daha iştahlı çalışarak arzu ettiğiniz seviyelere ulaşacaksınız.Geleceği parlak,özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısın.Hedeflerimizi büyük tutup hem şehrimize hem de ülkemize hizmet edelim Evet,yaz geliyor; çiçeklerin kuşların, böceklerin kısacası tüm tabiatın yeniden dirilişine şahit oluyorsunuz.Şimdi ödevler,dersler,yazılılar sözlüler eylüle kadar rafa kaldırıldı.Bu dönemde tıpkı tabiat gibi sizler de zihin bakımından yeniden bir diriliş evresine gireceksiniz.Bu evreyi iyi değerlendireceğinizi umuyorum.

                  Değerli Öğretmenlerim, Birey bir bahçeye dikilen fidansa eğitim,bu fidanın gelişmesine,dallanıp budaklanmasına,meyve verip berekete dönüşmesine imkan veren su,toprak,güneş,iklimdir. Bahçıvan ise öğretmendir. Bir yıl boyunca öğrenme aşkını ve ruhunuzdaki hazineleri öğrencilerinizle paylaştınız. Gelecek yıllarda, öğrencilerimizin yollarını aydınlatacak, onlara hız verecek pek çok meşaleler yaktınız. Sizlerin de ödülü budur! Bu duyguyu tatmanın ve bir ömür zevkle icra etmenin, ne büyük bir onur ve ne büyük bir ödül olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz.Eğitime adanmış bir ömrü,çoğu kez kendinizi ihmal ederek harcıyorsunuz.Ama bu ulvi görevde özverili çalıştığınız için şehrimizde hem sınavlarda hem bilim sanat ve spor alanlarında büyük başarılara imza attık.Sizlerin varlığı bizim en büyük güç kaynağımızdır.Tatil döneminde kendinizi,bilgilerinizi güncelleyip yeni dönemde aynı şevkle öğrencilerimize ışık saçacağınıza yürekten inanıyorum.

                   Kıymetli Velilerimiz, Sizlerin en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz.Onların iyi bir eğitim alması,şahsiyetlerinin şekillenmesi ve iyi bir meslek sahibi olması için büyük özveride bulundunuz.Bugün,çocuklarımız karnelerini alıyor.Başarının sınırı yoktur.Her anne baba,çocuklarının çok başarılı olmasını ister.Unutmayalım ki bir çocuk ebeveyninin açığa çıkmış sırrıdır.Her şeyden çok önemsediğimiz varlıklarımızı yargılamak,kişiliğini zedeleyici ifadeler kullanmak çocuklarımızda tamiri imkansız hasarlar yaratır.Bu nedenle karneleri arzu ettiğimiz noktada değilse hatalarımızı eksiklerimizi tespit edip önümüzdeki yılda bu minvalde hareket etmeliyiz.Çocuklarımız bütün güzellikleri ve erdemleri yanında çabuk unutabilen,yanlışlıklara düşebilen varlıklardır.Sürekli telkine,sürekli doğruyu yanlışı öğrenmeye ihtiyacı vardır.Özellikle bilgisayar ve telefon bağımlılığı çocuklarımızın zihinlerini bulandırıyor.Onlara iyi bir rehber olmak istiyorsak iyi bir örnek olmalıyız.Kitap oku demeyip onlarla kitap okumalıyız.Eğitimin temel taşlarından biri olduğunuzu unutmayınız.Sizler ne kadar bilinçli,anlayışlı yol gösterici,ufuk açıcı olursanız çocuklarımız da o denli başarılı olur."Senden adam olmaz." Söylemi gibi yıkıcı,yargılayıcı, özgüven zedeleyici bir üsluptan kaçınmalıyız.Çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız. Her eğitim öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de Iğdır´ın eğitimde yükselen ivmesine verdikleri özverili katkıdan dolayı okul müdürlerimize,öğretmenlerimize,velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum.Sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum." dedi.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.