IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU ÖĞRENCİLERİ DUYGULU ANLAR YAŞATTI YILIN EN GÜZEL GÖSTERİSİ AĞLATTI

IĞDIR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU ÖĞRENCİLERİ DUYGULU ANLAR YAŞATTI YILIN EN GÜZEL GÖSTERİSİ AĞLATTI              10-16 Mayıs Engelliler haftası münasebetiyle Iğdır özel eğitim uygulama merkezi ve özel eğitim iş uygulama merkezi (okulu)  öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu etkinlik gösteri izleyenleri duygulandırarak ağlattı.
IĞDIR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU ÖĞRENCİLERİ DUYGULU ANLAR YAŞATTI  YILIN EN GÜZEL GÖSTERİSİ AĞLATTI

IĞDIR ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU ÖĞRENCİLERİ DUYGULU ANLAR YAŞATTI

YILIN EN GÜZEL GÖSTERİSİ AĞLATTI

             10-16 Mayıs Engelliler haftası münasebetiyle Iğdır özel eğitim uygulama merkezi ve özel eğitim iş uygulama merkezi (okulu)  öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu etkinlik gösteri izleyenleri duygulandırarak ağlattı.

Vali Davut Haner ,Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve kurum amirleri katıldığı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Eğitim Uygulama Okulu Öğretmeni Zeliha Korkmaz yaptığı konuşmada, engelliler haftası boyunca engellilerin sorunları tartışıldığını belirterek ,akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlikler, aşıların zamanında yapılmaması ve kazalar sakatlığın en önemli sebeplerindendir" dedi.
                Programda okuldaki engelli öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler yapıldı. Öğrencilerinden bu yıl mezun olan Saim Kaya´nın okuduğu doğaçlama şiir salonda bulunanları ağlattı. Öğrenciler daha sonra dans gösterisi, roman havası, mehteran ve semazen gösterileri yaptılar. Mezun olan engelli öğrenciler belgelerini aldıktan sonra keplerini havaya attılar.

            Milli Eğitim Müdür Hakan Cırıt, program sonunda okul müdürü ,öğrenci ve öğretmenleri kutlayarak ”Güzel bir program hazırlamışsınız çok duygulandım. İnşallah bu öğrencilerimiz bütün engelleri aşacaktır. Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bu okula çok önem veriyoruz. Engelli öğrencilerimize har alanda sahip çıkıyoruz. ”dedi.

 

Daha sonra engelli öğrenciler tarafından hazırlanan sergide gezildi.

15-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-201615-05-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.