IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR VE ANKARA ARASINDA ‘KARDEŞ OKUL PROJESİ’ KAPSAMINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLUŞTURULDU.

                          IĞDIR VE ANKARA ARASINDA ‘KARDEŞ OKUL PROJESİ’ KAPSAMINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLUŞTURULDU.                Iğdır ve Ankara arasında ‘Kardeş Okul Projesi’ kapsamında gönül köprüsü oluşturularak iki ilkokul öğrencileri sevindirildi..
                IĞDIR VE ANKARA ARASINDA ‘KARDEŞ OKUL PROJESİ’ KAPSAMINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLUŞTURULDU.

           IĞDIR VE ANKARA ARASINDA ‘KARDEŞ OKUL PROJESİ’ KAPSAMINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ OLUŞTURULDU.

               Iğdır ve Ankara arasında ‘Kardeş Okul Projesi’ kapsamında gönül köprüsü oluşturularak iki ilkokul öğrencileri sevindirildi..

                Iğdır ve Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 2014 yılında ortak yürüttükleri Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği proje ile Iğdır’ın Pirli ve Küllük köyleriyle Ankara’nın Mamak ilçesindeki Gülveren ilkokullarının çevre düzenlemesi ve tadilatı yapıldı. Yine proje dahil edilen bu okulların öğrencileri bir birileri ile iletişime geçerek, mektuplaşarak karşılıklı hediyeler göndererek gönül köprüsü oluşturuldu.
            Son olarak Ankara’dan öğrencilerin Iğdır’daki arkadaşlarına gönderdikleri bot, mont ve okul çantasında oluşturulan hediye kolileri ise yapılan törenle dağıtıldı.
       Küllük Köyü İlkokulu’nda yapılan hediye dağıtım törenine Iğdır Valisi Davut Haner, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, şube müdürleri ve okul öğretmenleri katıldı.

       Ankara Mamak Gülveren İlkokulu’ndan kurulan 3G sistem ile konuşan Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Ankara ve Iğdır arasında bir kardeşlik projesi geliştirdiklerini, bu projenin 2 il arasındaki kardeşlik ilişkilerinin yanında çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlayacağını söyledi.
             Iğdır’ın Türkiye’nin en doğusu olduğuna vurgu yapan Iğdır Valisi Davut Haner ise, “Türkiye’nin en doğusunda Ankara’nın Mamak ilçesindeki Gülveren İlkokulu öğrencilerine ve oradaki hazır bulunan herkese selamımızı gönderiyoruz. Umarız ki bu çalışma birçok okulumuza örnek olur. Ankara ve diğer illerdeki bütün okulların böylesi projelerde buluşması, öğrencilerin çevre bilinci acısında ve sosyal gelişimi için çok faydalı olacaktır. Bu projede emeği gecen herkesi kutluyorum” dedi.

             Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’te ,Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu bir gönül köprüsüdür. Uzakları yakın etmiş kardeşlik köprüsü kurulmuştur.Ankara’da ki öğrenci ile 3 ülkeye sınır Iğdır’da yaşayan öğrenciler kaynaşmış gönül bağı oluşturmuştur.”şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmasın ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Zehra Arat, öğrencilere çevre yemini yaptırdıktan sonra hediyelerini protokolle birlikte dağıttı.
             Buradaki programın ardından Pirli Köyü İlkokulu’na giden protokol üyeleri, öğrencilere Ankara’daki arkadaşları tarafından gönderilen hediyeleri dağıttılar.

15-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-2015

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.