IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’A E-SINAV SALONU AÇILIYOR

                                           IĞDIR’A E-SINAV SALONU AÇILIYOR              Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konan E-Sınav Salonu Haydar Aliyev Fen Lisesinde yapılmaya başlandı.               Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Haydar Aliyev Fen Lisesini gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.              
                      IĞDIR’A E-SINAV SALONU AÇILIYOR

                                           IĞDIR’A E-SINAV SALONU AÇILIYOR

             Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konan E-Sınav Salonu Haydar Aliyev Fen Lisesinde yapılmaya başlandı.

              Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Haydar Aliyev Fen Lisesini gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

              Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yaptığı açıklamada okulumuzda kurulmaya başlanan sistem ile MTSK yazılı sınavları artık basılı evrak kullanılmaksızın gerçekleştirilebilecek. Sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlem elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla online olarak yapılabilecek.  E-Sınav Salonu´nda tek seferde 20 aday sınava girebilecek, sınav bitiminde de sonuçlarını öğrenebilecek. Talep olması durumunda hafta içi mesai saatleri sonrasında veya hafta sonu oturum sayısı artabilecektir. Böylece adaylar teorik eğitimler sonrası yazılı sınav için çok fazla beklemeden E-Sınav sistemi ile sürücü belgelerini daha kısa sürede alabilecek. E sınav salonu ilimiz için büyük bir kazanım ilimize hayırlı olsun.”dedi.

 

                Cırıt, en kısa sürede hizmete girmesi beklenen e-sınav salonu yapımını yerinde inceledi. İncelemeye şube müdürü Sedat Bilir,Haydar Aliyev Fen lisesi müdürü Hikmet Ulaş,Müdür baş yardımcısı Yakup Anuk ta katıldı.

17-01-201717-01-201717-01-2017

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.