IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA 27 OKULA TUBİTAK’TAN DESTEK

IĞDIR’DA 27 OKULA TUBİTAK’TAN DESTEK               Tübitak´ın düzenlemiş olduğu 4006 bilim fuarı destekleme programından Iğdır’da 27 okul destek aldı.           
IĞDIR’DA 27 OKULA TUBİTAK’TAN DESTEK

IĞDIR’DA 27 OKULA TUBİTAK’TAN DESTEK

              Tübitak´ın düzenlemiş olduğu 4006 bilim fuarı destekleme programından Iğdır’da 27 okul destek aldı.

            Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Müdürlüğümüze bağlı27 okulun projesi desteklenmiştir. Projelerin finansmanına  yönelik, her proje için  5 bin lira destek sağlayan TUBİTAK ‘ın himayesinde ilimiz okullarında ki  öğrenciler tarafından üretilen projeler14 Nisan 2017  ile 14 Haziran  2017 tarihleri arasında  katılımcı okullarda sergilenecektir. Öğrencilerimiz Bu sene güzel projeler sergileyeceklerdir. Sayı olaraktan bu sene fazla okulumuz destek aldı. Gelecek yıl bu sayının daha da artacağına inanıyorum.Emeği geçenleri kutlarım.”dedi

 

              Cırıt,Bizler eğitim için ciddi uğraşlar veriyoruz.  Hem akademik manada başarı hem de ahlaki değerler konusunda çocuklarımızın daha iyi yetişmesi için mesaimizin büyük çoğunluğunu eğitime harcıyoruz.  Bilgi çok önemlidir.İlk, orta ve  Lise çağında bilgi üretmek öğrenciye tecrübe kazandırır yani bilim ile tanışma zamanıdır. Biz bilgi çağında yaşıyoruz. Bilgiye ulaşmak bilgiyi kullanmak hedef olmuştur. Bilgiye ulaşmak konusunda en önemli unsur insan unsurudur.  Dünyada insanı iyi eğiten milletlerin önde olduğunu görüyoruz.Ortak fikirlerin bir araya gelip bilgiye ulaşması bilgi üretmesi çok  önemlidir.." şeklinde konuştu.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.