IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır'da açılan 10 Mesleki Eğitim Merkezi 'nin tanıtım toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Servet CANLI tarafından yapıldı.

Iğdır'da açılan 10  Mesleki Eğitim Merkezi 'nin tanıtım toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Servet CANLI tarafından yapıldı.

Iğdır'da açılan 10  Mesleki Eğitim Merkezi 'nin tanıtım toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Servet CANLI tarafından yapıldı. 

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen tanıtımda, Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Servet CANLI;  "Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Mesleki Eğitim Merkezlerinde uygulanan programların sektörle işbirliği halinde düzenlenerek, ara elemandan ziyade aranan elemanları ortaya çıkaracağı gibi hem aile bütçesine katkı sağlayacak aynı zamanda haftada bir gün okulda dört gün işletmelerde kendini geliştirerek meslek sahibi olacaklardır. Son düzenlemeyle ilimizde Mesleki Eğitim Merkezi sayısı 1'den 10 'a öğrenci sayısı ise 169 'dan 744'e  yükselmiştir. Ayrıca bu gelişmelerin en büyük avantajının devamsız, örgün eğitim dışına çıkmış ve açık öğretimde pasif duruma düşmüş öğrencileri tekrar sisteme dahil etmektir." dedi. 

 

Tanıtım toplantısına ilgili kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

31-12-202131-12-2021

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.