IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır’da Çevre Temizliğine öğrencilerden yoğun ilgi

  Iğdır’da Çevre Temizliğine öğrencilerden yoğun ilgi                  Iğdır’da “Sıfır atıklı günler harekatı” teması kapsamında Iğdır Valilik yolu üzerinde gerçekleştirilen yürüyüşe öğrenci ve okul müdürleri büyük ilgi gösterdi.              
 Iğdır’da Çevre Temizliğine öğrencilerden yoğun ilgi

 

Iğdır’da Çevre Temizliğine öğrencilerden yoğun ilgi

                 Iğdır’da “Sıfır atıklı günler harekatı” teması kapsamında Iğdır Valilik yolu üzerinde gerçekleştirilen yürüyüşe öğrenci ve okul müdürleri büyük ilgi gösterdi.

             Yürüyüşe Iğdır Valisi Enver Ünlü,eşi Sema Ünlü, Iğdır Belediye Başkanı Av. Murat Yikit, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muhammed Bektaş,Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur, kurum Müdürleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

                Konu ile ilgili açıklama yapan Iğdır Valisi Enver Ünlü, Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan’ın Ülke genelinde başlattığı bir proje olduğunu belirtti. Ünlü, “bizde doğunun incisi Türkiye’mizin güzel Vilayeti olan Iğdır’dan farkındalık hareketini bugün başlatmak istedik. Iğdır halkı ile birlikte şehrimizi daha yaşanır ve daha temiz bir şehir haline getirmek için toplandık. Iğdır’da zaten geri dönüşümle ilgili bir birlik var. İl ve ilçe Belediyelerimiz çöplerini katı atık depolama ve ayrıştırma tesisine getiriyorlar. Bizde ilk etapta kurulan 10 adet geri dönüşüm kumbaralarıyla İlimizde kağıt, cam, metal, karton, plastik ve ambalajların doğada yok olma süreleri çok uzun olduğu için burada toplayacağız. Bunların tekrar ekonomiye kazandırılması açısından bugün geçlerimizle birlikte bir farkındalık harekatı oluşturmak amacıyla hep beraber Vali yolunda toplandık” dedi.

            Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur,Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:”Çevremizi temiz tutmalıyız sizlere büyük görevler  düşüyor. Çevreyi kirletenleri kim olursa olsun ailemiz, arkadaşımız uyaralım.Böylece geleceğe temiz bir çevre bırakmış olalım “dedi.

             Öğrencilerde”herkesi çevremizi temiz tutmaya çağırıyoruz.Iğdır güzel şehir fakat kirli sigara içilmesin izmaritler yere atılmasın.Güzel temiz bir Iğdır istiyoruz”dediler.

Daha sonra Temizlik yürüyüşü Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinde bulunan Valilik binası önünde son buldu.

31-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-201831-10-2018

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.