IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA HAYAT BOYU ÖĞRENME VE HALK EĞİTİM PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI

IĞDIR’DA HAYAT BOYU ÖĞRENME VE HALK EĞİTİM PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI               Iğdır ‘da İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’ toplantısı gerçekleştirildi.              Toplantı Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
IĞDIR’DA HAYAT BOYU ÖĞRENME VE HALK EĞİTİM PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI

IĞDIR’DA HAYAT BOYU ÖĞRENME VE HALK EĞİTİM PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI

              Iğdır ‘da İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’ toplantısı gerçekleştirildi.

             Toplantı Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

           Toplantıya çeşitli kurum müdürleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, toplantının açılış konuşmasını yaparak herkese hoş geldin dedi. Gündem maddelerine geçildi.

             Daha sonra gündem maddeleri ile ilgili olarak Milli Eğitim Şube müdürü Mehmet Tüzen tarafından katılımcılara bilgi verildi  .

              Resmi, özel ve sivil etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla düzenlenen toplantı Hayat Boyu Öğrenme Programı’na katılım verileri incelenerek bu veriler doğrultusunda 2016 yılı hedefleri belirlendi.

               Halk Eğitim Merkezi’nin kapasitesi ve merkezce yürütülen faaliyetler incelendi. 2015–2016 Eğitim-Öğretim yılı çalışmaları, ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi, sosyal ve kültürel faaliyetler, kurum ve kuruluşlar ile iş birliği ve ortak çalışmalarda koordinasyonu sağlama konuları ele alındı. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursların sayısal verileri incelenerek ileriki dönemde açılması planlanan mesleki ve teknik kurslar ile lise mezunu ve açık öğretim öğrencilerine yönelik yetiştirme ve destekleme kursları masaya yatırıldı.

           Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Diğer katılımcı kamu kurum ve kuruluşların halka yönelik meslek kursları ile ilgili kurslar düzenlemelerini,  İş Kur vasıtasıyla vatandaşların bu kurslara katılımlarının artırılmasını, öğrencilere yönelik kurslarla ilgili sosyal sportif meslek kursları açıldığında kurs sayısının artacağını “söyledi.

                Cırıt, Mahalle ve köy muhtarlarıyla görüşülüp bölgelerinde vatandaşın ihtiyacı doğrultusunda sportif ,kültürel ,mesleki kurslar açılması gerektiğine vurgu yaptı.

         İş Kur müdürü Halis Erdoğan’da İş Kur destekli kursların açıldığını ve kilim dokuma kurslarının açılacağını diğer mesleklere yönelik kurs açılması planlandığı söyledi.

           Toplantı sonunda Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil tarafından gelir getirici, kültürel değeri olan ve istihdama yönelik kursların açılıp yaygınlaştırılması ve bu kursların devamının sağlanması istendi. Kurslar vasıtasıyla insanlara iletişim ortamının da sağlandığını belirten Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, ailelere ek gelir sağlayacak ekonomik değeri olan her şeye eğilmelerinin gerektiğini kaydetti.

 

             Daha sonra halk eğitim merkezi müdürü Mehmet Gül tarafından sosyal kültürel mesleki kurslar okuma yazma kursları hakkında devam eden kurslarla ilgili detaylı bilgi, Mesleki eğitim merkezi müdürü Yücel Usta da katılımcılara meslek kursları hakkında bilgi verdi. Söz alan Mehmet Tüzen il istihdam kurulunda görüşülen çok tehlikeli işler kapsamında 40 meslek dalı hakkında bilgi verdi.

28-02-201628-02-201628-02-201628-02-201628-02-201628-02-201628-02-201628-02-201628-02-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.