IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA İLK DEFA KURULAN Z KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI

IĞDIR’DA İLK DEFA KURULAN Z KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI             Iğdır Milli, Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır’da ilk defa  kurulan Z kütüphanenin açılışını yaptı..                İMK ortaokuluna kurulan Z Kütüphanenin açılışında konuşan Cırıt, kısaca ‘Z  Kütüphane’ olarak adlandırılan ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’nin açılışını yapıyoruz..Okullarımızda kütüphaneler vardır. Kütüphanelerden öğrencilerimiz yeterli derecede faydalanamıyor. Bu Z kütüphane ile öğrencilerimiz her türlü kaynağa ulaşacak. MEB’in FATİH Projesi kapsamında etkileşimli tahta ve internet teknolojileriyle donatılıp öğrencileri dijital dünyayla buluşturuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun ”dedi.                    
IĞDIR’DA İLK DEFA KURULAN Z KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI

IĞDIR’DA İLK DEFA KURULAN Z KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI

            Iğdır Milli, Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır’da ilk defa  kurulan Z kütüphanenin açılışını yaptı..

               İMK ortaokuluna kurulan Z Kütüphanenin açılışında konuşan Cırıt, kısaca ‘Z  Kütüphane’ olarak adlandırılan ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’nin açılışını yapıyoruz..Okullarımızda kütüphaneler vardır. Kütüphanelerden öğrencilerimiz yeterli derecede faydalanamıyor. Bu Z kütüphane ile öğrencilerimiz her türlü kaynağa ulaşacak. MEB’in FATİH Projesi kapsamında etkileşimli tahta ve internet teknolojileriyle donatılıp öğrencileri dijital dünyayla buluşturuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun ”dedi.                

            Öğrencilere seslenen Milli Eğitim Müdürü Cırıt , Bu kütüphaneden faydalanın teknolojiyi iyi kullanın kitapları okuyun en iyi arkadaş kitaptır..”dedi.

              İl Milli  Eğitim   Müdürü Hakan Cırıt, , istenilen başarıyı yakalamak ve hedeflere ulaşmak için daha gayretli çalışmalıyız .öğrencilerimiz teknolojiyi en iyi şekilde faydalı olarak bilimsel alanda kullanmalı.Bu  kütüphaneden öğrenci velilerimizde  faydalanmalı.” şeklinde konuştu.

                Z Kütüphanenin açılışına  Müdür yardımcıları Ahmet Gelal,Muhittin Yücel,Şube müdürleri Cevdet Parlar,Sedat Bilir,Cabbar Turan,Hüseyin Kıran Memet Tüzen,Adnan Ok  katıldılar.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.