IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA İŞKUR ÇALIŞANLARINA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLDİ

              IĞDIR’DA  İŞKUR ÇALIŞANLARINA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLDİ            Iğdır  Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan İşkur tarafından görevlendirilen tüm okul ve kurum personeline,  İş sağlığı ve Güvenliği  eğitimi semineri verildi.
              IĞDIR’DA  İŞKUR ÇALIŞANLARINA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLDİ

              IĞDIR’DA  İŞKUR ÇALIŞANLARINA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLDİ

           Iğdır  Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan İşkur tarafından görevlendirilen tüm okul ve kurum personeline,  İş sağlığı ve Güvenliği  eğitimi semineri verildi.

                Kültür Sarayında  İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Bey  tarafından 800 kişiye  ‘Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verildi.
            İl  Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Tüzen,”İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm okul ve kurum personeline ‘Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verilmeye geçtiğimiz ay başlandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası gereği 01 Aralık 2015 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu kurulmuştur. Belirtilen tarihten itibaren kurulan İSG Büromuzda İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Sercan Ünal   göreve başlamıştır. Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan personele yasa gereği zorunlu olan 12 saatlik ‘Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’nin planlaması yapılarak, İş Güvenliği Uzmanı personelimiz tarafından veriliyor. “dedi.  

 

            Tüzen,”Ayrıca ilimiz genelinde İş Kur kapsamında okullarımızda toplum yararına çalışma programı dahilinde görev yapan yaklaşık 800 çalışanımıza is güvenliği konusunda kurumumuz is güvenliği uzmanı  Mustafa Sercan Ünal   tarafından dört seansta iki hafta sürecek eğitimler verilmektedir .Amaç çalışan personellerimizin is hayatında karsılaşabileceği sorunlar ve çözüm yolları konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirmektir..olası is kazaları ,is güvenliği konusunda bilgilendirmektir “şeklinde konuştu.

24-02-201624-02-201624-02-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.