IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA Kİ İMAM HATİP LİSELERİ ARASINDA 9. ARAPÇA ETKİNLİK YARIŞMALARI DÜZENLENDİ…

IĞDIR’DA Kİ İMAM HATİP LİSELERİ ARASINDA 9. ARAPÇA ETKİNLİK YARIŞMALARI DÜZENLENDİ…                  Iğdır Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Iğdır’da il genelinde İmam Hatip Liseleri arası 9. Arapça Bilgi ve Etkinlik Programı düzenlendi.                   
IĞDIR’DA Kİ İMAM HATİP LİSELERİ ARASINDA 9. ARAPÇA ETKİNLİK YARIŞMALARI DÜZENLENDİ…

IĞDIR’DA Kİ İMAM HATİP LİSELERİ ARASINDA 9. ARAPÇA ETKİNLİK YARIŞMALARI DÜZENLENDİ…

 

                Iğdır Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Iğdır’da il

genelinde İmam Hatip Liseleri arası 9. Arapça Bilgi ve Etkinlik Programı düzenlendi.

                  Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda gerçekleşen 9. Arapça Bilgi ve Etkinlik programına İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Yakup Alhan, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Yetkilileri, Öğrenci velileri ve öğrencileri katıldı.

           Programda Arapça Şiir Okuma ve Arapça Metin Canlandırma yarışmaları yapıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Din Öğretimi Şube Müdürü Yakup Alhan, Arapçanın Kuran ı Kerim’in dili olması, geniş İslam coğrafyasında konuşulması hasebi ile önemine vurgu yaparak, öğrencilerin Arapça ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün düzenlediği yarışmalara ilgi duymasının ehemmiyetini dile getirdi.

                  Yarışmada öğrenciler, jüriye şiir ve tiyatral anlamda Arapça üzerindeki hâkimiyetlerini sergileyen şiirler ve oyunlar sundular. Önce Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Arapça Şiir Okuma Yarışması, daha sonra Arapça Metin Canlandırmasını yapıldığı program sonunda bölge finallerinde Iğdır’ı temsil etmek üzere Şiir Okuma Dalında Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencilerinden Nurcan Öztürk, metin canlandırmada ise Iğdır Necip Fazıl Kısakürek Anadolu  İmam Hatip Lisesi seçildi.

           Dereceye giren öğrencilere Koordinatör Okul Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip

Lisesi Müdürlüğünün hazırladığı çeşitli hediyeler; jüri üyelerine ve yarışmaya katılan İmam Hatip

Liselerine plaket takdimleriyle program tamamlanmış oldu.

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.