IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA ÖĞRENCİ SERVİS VE YOLCU MİNİBÜSLERİ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ.

IĞDIR’DA ÖĞRENCİ SERVİS VE YOLCU MİNİBÜSLERİ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ.               Iğdır’da görev yapan öğrenci servisi, yolcu minibüsü ve işçi servisi şoförlerine Kurtuluş ilkokulu  Toplantı Salonunda Trafik eğitimi verilmeye başlandı.                  
IĞDIR’DA ÖĞRENCİ SERVİS VE YOLCU MİNİBÜSLERİ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ.

IĞDIR’DA ÖĞRENCİ SERVİS VE YOLCU MİNİBÜSLERİ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ.

              Iğdır’da görev yapan öğrenci servisi, yolcu minibüsü ve işçi servisi şoförlerine Kurtuluş ilkokulu  Toplantı Salonunda Trafik eğitimi verilmeye başlandı.

                     İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler federasyonunun ortaklaşa düzenledikleri protokol çerçevesinde tüm Türkiye’de uygulanacak olan Okul Servis Araçları Şoförlerinde Trafik Kültürü Oluşturmak ve güvenli sürücülük farkındalığının arttırılması için yapılan ve  2 gün sürecek olan Trafik Eğtimleri Kurtuluş ilk okulu  Toplantı Salonunda  50  e yakın Servis Şoförünün katılımı ile başladı.

                       İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Gelal ,Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Personeli tarfından verilen eğitimlerde sürücülere Mevzuattan kaynaklanan sorumluluklar, Trafikte Hak İhlalleri Sorununun birey, toplum ve çevreye verilen zararları, Temel İlk Yardım, Sürüş öncesi yapılması gereken kontroller, Güvenli Sürüş Pozisyonu, Temel Trafik Kuralları, ışıklar,işaretler ve anlamları, Araca binme, araçtan inme ve karşı tarafa geçme kuralları, Çocuklarda emniyet kemeri kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler, seyir halinde araç içerisindeki hareket ve yolcu güvenliği,  araç içi davranışlar ve stres yönetimi, durma mesafesinin hesaplanması, etkili araç durdurma ve takip mesafesi konularında salyt gösterisi altında geniş bilgiler verildi.

             İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Gelal,”İki bölümden oluşan eğitimlerin ikinci evresinde ise sürücülere Stres yönetimi, Güvenli sürüşü etkileyen psikolojik faktörler, Okul ve yaya geçidi kuralları, Trafik Kuralları, Çocuk ve Asayiş, İletişim ve Meslek Eğitimi, Çocuk ve Trafik Kazası İstatistikleri, Çocuk Trafik Kaza nedenleri, Yaş guruplarına göre trafik algısı, Yaş guruplarına göre risk algısı,Çocukların trafik ortamındaki fiziksel ve mental dezavantajları konularında bilgiler verilecek.”dedi.

 

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.