IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır´da "Yaya Öncelikli Trafik" Etkinliği yapıldı

                                                           Iğdır´da "Yaya Öncelikli Trafik" Etkinliği yapıldı                   Türkiye genelinde eş zamanlı başlatılan ´Yaya Öncelikli Trafik´ etkinliği kapsamında Iğdır Valiliği bir program düzenlendi.  
                            Iğdır´da "Yaya Öncelikli Trafik" Etkinliği yapıldı

                                                          Iğdır´da "Yaya Öncelikli Trafik" Etkinliği yapıldı

                  Türkiye genelinde eş zamanlı başlatılan ´Yaya Öncelikli Trafik´ etkinliği kapsamında Iğdır Valiliği bir program düzenlendi.

              İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başlattığı "öncelik hayatın" "öncelik yayanın" sloganıyla ülke genelinde eş zamanlı trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması kampanyasına Iğdır´dan da destek geldi.

            İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganı ile 81 İlde uygulama başlattı.

                 Yaya geçiş yerleri ve trafik ışıklarının olmadığı yerlerde geçiş hakkının yayaların olduğunu belirten Iğdır Valisi Enver Ünlü, "yayalara saygı ilkesi gereği trafikte yaya önceliğini bütün kamuoyu ile paylaştık. İçişleri Bakanlığımızın 81 İlde başlatmış olduğu bu uygulamada amaç, sürücülerin yaya geçitlerinde engelli, hamile, yaşlı ve öğrenciler olmak üzere trafik ışığı olmayan yerlerde ve yaya geçitlerinde geçiş önceliğinin yayaların olduğu hususunda farkındalık oluşturmak. Bizde bugün Iğdır´da yaya geçitlerinde önceliğin yayaların olduğu konusunda bir farkındalık ve kamuoyu oluşturduk" dedi.

            Uygulama valimiz Enver Ünlü, başkanlığındaki kurum amirleri Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen ve öğrencilerin katılımıyla önce şehrimizin yaya geçitlerinde daha sonrada İnönü ilkokul önlerindeki yaya geçitlerinde tatbik edildi.

06-02-201906-02-201906-02-201906-02-201906-02-201906-02-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.