IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır’da şehit edilen 13 Polis anısına kütüphane açılışı yapıldı.

Iğdır’da şehit edilen 13 Polis anısına kütüphane açılışı yapıldı.                       Iğdır’da 8 Eylül tarihinde PKK terör örgütü tarafından Iğdır Aralık karayolunda patlayıcı yüklü aracın patlatılması sonucu şehit olan 13 polisin anısına kütüphane oluşturularak açılışı yapıldı.  
Iğdır’da şehit edilen 13 Polis anısına kütüphane açılışı yapıldı.

Iğdır’da şehit edilen 13 Polis anısına kütüphane açılışı yapıldı.

 

                     Iğdır’da 8 Eylül tarihinde PKK terör örgütü tarafından Iğdır -Aralık karayolunda patlayıcı yüklü aracın patlatılması sonucu şehit olan 13 polisin anısına kütüphane oluşturularak açılışı yapıldı.

            Kütüphanenin açılışında konuşan Iğdır Valisi Davut Haner, “Çok anlamlı bir açılış.Maalesef  Iğdır’ımızda yaşadığımız en büyük acı terör örgütü tarafından şehit edilen polislerimizin şehit edilmesi olmuştur.Bu kütüphanenin okulumuza öğrencilerimize faydalı olmasını diliyorum.Bir arkadaşımızın da destek vermesi anlamlı olmuştur.Bu vesile ile şehit polislerimizde rahmetle anıyorum.Allah rahmet eylesin.Allah bir daha böyle acılar göstermesin ilimizde ülkemizde birlik beraberlik huzur daim olsun. “dedi.

            Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’te,”Bugün Şehit Öğretmen Şevki Akgün Ortaokulunun Kütüphanesinin açılışını yaptık. Kütüphanenin adı 8 Eylül Iğdır Şehitler Kütüphanesi, Allah kimseye böyle acı göstermesin. Vatan için çalışan vatan için mücadele eden, devleti için çalışan polislerimiz burada şehit oldu.hepsine Allahtan rahmet diliyoruz. Onların anılarını yaşatmak için bu kütüphaneyi açtık. Tabi her şeyin başı cehalettir. Cehalet olduğu zaman terörde olur. Farklı toplumsal yanlış olan olaylarda olur. Ama biz inanıyoruz ki okumakla cehaletin önüne geçebiliriz. Eğitimle cehaleti ortadan kaldırırız. Bu kütüphaneyle beraber hep şehitlerimizin adı yaşayacak, hem de cehaletin önüne geçmek için bir adım daha atmış olacağız.”şeklinde konuştu.

          Okul müdürü Erkan Çiğdem de “Kütüphanemizde 4500 adet kitap vardır.2500 takviye kitap koyduk ve kütüphaneyi 8 Eylül de şehit edilen polislerimizin anısına düzenleyerek öğrencilerimize kazandırdık. Kırşehir de yaşayan   Eğitim Gönüllüsü Mustafa Tolga Tokluoğlu ile görüşerek   okul kütüphanesine 2000 e yakın hikaye kitabı, 5 adet kitaplık, 2 Adet Bilgisayar ve bazı küçük onarım yardımlarında bulunarak  okulumuz kütüphanesi geliştirildi. . İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Şehit olan Polislerin fotoğraflarının bulunduğu tabela kütüphane duvarına astırıldı. İlim Yayma Cemiyeti Iğdır Şubesi olarak 250 öğrenciye mont ve kazak yardımında bulunuldu. Orman Genel Müdürlüğünden Okulumuz Öğrencilerine 50 takım okul çantası seti öğrencilere dağıtıldı. Toplum Destekli Polisler tarafından öğrencilere bilgilendirme çalışması yapılarak broşürler dağıtıldı ”dedi.           

             Açılışa Iğdır  Valisi  Davut Haner, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Mustafa Yılmaz, , Hakim ve Savcılar, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet  Esin, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Okul Müdürlüleri ile Öğretmenler, veliler ve Öğrenciler  katıldı.

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.