IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Iğdır’da TEOG 2 Sınavı Sorunsuz Bir Şekilde Tamamladı

   Iğdır’da TEOG 2 Sınavı Sorunsuz Bir Şekilde Tamamladı      MEB tarafından yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı´nın (TEOG) ikinci oturumu tamamlandı.
  Iğdır’da TEOG 2 Sınavı Sorunsuz Bir Şekilde Tamamladı

  Iğdır’da TEOG 2 Sınavı Sorunsuz Bir Şekilde Tamamladı

     MEB tarafından yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı´nın (TEOG) ikinci oturumu tamamlandı.

                Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,sınav yapılan okulları gezerek denetledi,.

                 Iğdır il genelinde  120  okul,412 salonda,  4402 öğrencinin girdiği, 1592 öğretmenin görev aldığı Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG)sınavları sistemi kapsamında, ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci  dönem TEOG 2  ortak sınavı sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

                  Sınavla ilgili bir değerlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “İl genelinde 120  okul,412 salonda,  sınav yaptık. 4402 öğrencinin girdiği, sınavda İl genelinde toplam 1592 öğretmenimiz  görev aldı” dedi.

            İlk oturumda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,ikinci oturumda Fen ve Teknoloji, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile ve Yabancı Dil sınavlarının yapıldığını dile getiren Cırıt, sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulduğunu, değerlendirmede yanlış cevap sayısının doğru cevap sayısını etkilemeyeceğini kaydetti.

                Cırıt, iki günlük sınav süresince özveriyle gayret gösteren yönetici, öğretmen, şef, memur ve personelimize, sınav güvenliğini sağlayan Emniyet ve Jandarma teşkilatlarının yetkililerine, teşekkür ederek sınava giren tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

27-04-201727-04-201708-03-2017

 

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.