IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA YILIN ÖĞRETMENİ BETÜL BAYRAK,ECE TUNCER CESUR VE İBRAHİM GÜNDEM SEÇİLDİ.

IĞDIR’DA  YILIN ÖĞRETMENİ BETÜL BAYRAK,ECE TUNCER CESUR VE İBRAHİM GÜNDEM  SEÇİLDİ.                  Yılın öğretmeni seçilen Betül Bayrak,Ece Tuncer Cesur ve İbrahim Gündem  , Ankara’da  Cumhurbaşkanı, başbakan ve Milli eğitim bakanı tarafından kabul edildikten sonra Iğdır’a döndüler.               
IĞDIR’DA  YILIN ÖĞRETMENİ BETÜL BAYRAK,ECE TUNCER CESUR VE İBRAHİM GÜNDEM  SEÇİLDİ.

IĞDIR’DA  YILIN ÖĞRETMENİ BETÜL BAYRAK,ECE TUNCER CESUR VE İBRAHİM GÜNDEM  SEÇİLDİ.

                 Yılın öğretmeni seçilen Betül Bayrak,Ece Tuncer Cesur ve İbrahim Gündem  , Ankara’da  Cumhurbaşkanı, başbakan ve Milli eğitim bakanı tarafından kabul edildikten sonra Iğdır’a döndüler.             

                     Yılın öğretmeni seçilen MEV Anadolu Lisesi öğretmeni  Betül Bayrak, Enginalan Ortaokulu  öğretmeni Ece Tuncer Cesur ve Tacirli Ortaokulu öğretmeni  İbrahim Gündem  , Ankara’da  yapılan öğretmenler günü  kutlamaları hakkında   şunları söylediler:    24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla Ankara’ya davet edilen 81 il ve yurt dışından gelen öğretmenler, Ankara’da en üst protokolle ağırlandı. Iğdır’ı temsilen biz katıldık. 24 Kasım öğretmenler günü programı 22-23-24-25 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti. Hamam önü ve Ulucanlar cezaevi müzesi gezildi. Akşam programında ise tiyatroya gidildi. İkinci gün, ilk meclis müzesi, Hacı Bayram Veli Camii ve Ankara kalesi ziyareti yapıldı. Daha sonra Keçiören belediyesi eşliğinde Estergon kalesi ve deniz dünyası gezildi Üçüncü gün, 24 Kasım özel programı gerçekleşti, bu bağlamda ilk önce Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz  öncülüğünde sabah Anıtkabir’e çelenk konuldu, sonra da Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz  öğretmenleri bakanlık binasında kabul etti. Bakanımızın kabulünden sonra, sayın başbakanımız Binali Yıldırım  öğretmenleri makamında kabul etti. Başkent öğretmen evinde 24 Kasım öğretmenler günü kutlama programına geçildi. Günün son programında saat 19’da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, 81 ilden ve yurt dışından gelen 204 öğretmen ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki resepsiyonda bir araya geldi. Iğdır’ı temsilen biz üç arkadaş , 24 Kasım öğretmenler gününde Cumhurbaşkanlığı Sarayı´ndaki resepsiyona katıldık. Sayın Cumhurbaşkanımıza İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cirit ve tüm öğretmenlerimizin selam ve saygılarını ilettik. Cumhurbaşkanı Erdoğan resepsiyonda yaptığı konuşmasına, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle şahsı ve tüm millet adına öğretmenlere şükranlarını sunarak, minnet duygularını aktararak başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Eğitim Bakanlığının organizasyonuyla görevi başında şehit olan öğretmenler için 1001 hatm-i şerif indirildiğini ve dualarının da yapıldığını belirterek şehit olan, afet ve kazalarda yaşamını yitiren öğretmenleri rahmetle yâd etti. Erdoğan, Buradan açıkça söylüyorum: Teröre sempatiyle bakan hatta farklı örgütlerin dağ ve şehir kadrosuna militan kazandıran Milli Eğitim Bakanlığı mensupları yok mu? Elbette var. Bu tarz hainler diğer kurumlarımızda da var. Fakat bunlar, kimliğinde ne yazarsa yazsın, öğretmen değildir, olsa olsa öğretmen kılığındaki insan müsveddeleridir" dedi.

"FETÖ KAYIP BİR NESİL OLUŞTURMUŞTUR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan , Biz terör örgütlerinin kanlı eylemlerinde kullanacağı malzemeleri değil ülkemizin istikbalini kurtaracak Asım´ın nesli gibi öğrenciler yetiştirmek istiyoruz. Bizler sömürge ajanları değil kendini tarihini bilen fikir işçileri yetiştirmek istiyoruz. Sihni formatlanmış at gözlüğü ile bakan gençler hangi okulu bitirirse bitirsin bu millete katkısı yoktur. Gerek PKK ve DHKPC gibi gerekse DEAŞ ve FETÖ gibi dini kavramların arkasına sığınan terör örgütlerinin en büyük istismar alanı eğitimdir. FETÖ zamanın gerisinde jakoben eğitim politikasının ürünüdür. Sen kalkıpta Pensilvanya´dakin şah damarından daha yakın görürsen sen ilim erbabı olamazsın. 12 Eylül darbesinden sonra milletimizin zeki ve başarılı evlatları bu ülkenin kollarına itilmiştir. Göz boyayan sloganlarla ailelere sızan FETÖ kayıp bir nesil oluşturmuştur. Bunlar kopyacı bir nesli devletin belli makamlarına yerleştirerek bir işgal hareketini gerçekleştirdiler. Tüm mesailerini Türkiye´yi karalamak için sarf ediyor.

"ŞU AN BİLDİKLERİMİ SÖYLEYEMEYECEK DURUMDAYIM"

* 15 Temmuz´da milletin kanını döktüler. Bu milleti, Külliye´yi bombalayanlar bunun eğitimini mi aldılar. Silahlı Kuvvetlerimize sızan bir grup terörist bu adımı attılar. Şimdi de bedelini ödüyorlar. Görevden alınmalar devam edecek ama istiyoruz ki at izi it izine karışmasın. Ağlarım ağlatamam hissederim söyleyemem dili yok kalbimin ondan ne kadar bizarım diyor şair. Şu an bildiklerimi söyleyemeyecek durumdayım ama günü geldiğinde onlar da kaleme dökülecektir. Onun için sabır gerekiyor.

 

 Tüm bu programda Ankara’da bizlerle ilgilenen bütün yetkililere teşekkürü bir borç biliyoruz. 

                 Yılın öğretmeni seçilen Betül Bayrak,(Okulda öğrenci ve velilerle iletişim öğrencilere rehberlik yapması)Ece Tuncer Cesur (Çemberimde Gül Oya Kültür Projesinin uygulaması)ve İbrahim Gündem(Resim dalında Bölge birinciliği) çalışmalarını yaptıkları İçin uygun görüldükleri belirtildi.

08-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.