IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIR’DA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLENLER MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

 IĞDIR’DA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLENLER MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ                       Iğdır ‘da  yılın Öğretmeni seçilen Mehmet İşler Sosyal bilimler lisesi öğretmenlerinden İngilizce öğretmeni Ebru Kaynarcalıoğlu ile    Şehit Öğretmen Şevki Akgün Ortaokulu Matematik  öğretmeni Hasan Kıraç Ankara’da Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı tarafından kabul edildikten sonra Iğdır’a döndüler.
 IĞDIR’DA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLENLER MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

 IĞDIR’DA YILIN ÖĞRETMENİ SEÇİLENLER MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

                      Iğdır ‘da  yılın Öğretmeni seçilen Mehmet İşler Sosyal bilimler lisesi öğretmenlerinden İngilizce öğretmeni Ebru Kaynarcalıoğlu ile    Şehit Öğretmen Şevki Akgün Ortaokulu Matematik  öğretmeni Hasan Kıraç Ankara’da Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı tarafından kabul edildikten sonra Iğdır’a döndüler.

              Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı makamında ziyaret eden yılın öğretmenleri Ankara’daki görüşmeler hakkında bilgi verdiler.

                Ziyarette konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, sizlerin  Ankara’da Iğdır’ı temsil etmenizden dolayı memnun oldum, başarılı ve güzel çalışmalarınızdan dolayı yılın öğretmeni seçildiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. ”dedi.

                Yılın Öğretmeni seçilen Ebru Kaynarcalıoğlu ve  Hasan Kıraç  ise Ankara’da bulundukları 5 günlük süreyi iyi geçirdikleri  belirterek şunları söylediler.”"Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Milli Eğitim Bakanımızla görüştük. Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle Cumhurbaşkanlığı Sarayı´nda ilk olarak öğretmenleri ağırlaması, bize verdikleri değerin bir göstergesidir.Sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı konuşmada  öğretmenlere değer verdiklerini belirttiler. Sizlere selamları var .Konuşmasında şunları söylediler: Öğretmenlik bir aşk meselesidir." Öğretmenlerin özlük hakları meselesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Geçim derdine düşmüş bir öğretmenin eğitim öğretim işini hakkıyla yapmasını beklemek onlardan çok fazla fedakârlık istemek olur ama şu gerçeği de kabul etmek mecburiyetindeyiz, öğretmenlik sadece ücreti, sadece memuriyet hakları, sadece mesai saatleri için yapılacak bir iş değildir. Öğretmen özellikle eğitim, terbiye işleri bakımından bir rol modeldir ve öğretmenlik bir aşk meselesidir. Oturuşuyla kalkışıyla konuşmasıyla bakışıyla duruşuyla yani hayatıyla öğrencileri için, talebeleri için örnek insandır. Hazreti Ali ´Cebbar olan Allah´ın taksimine razı olduk. Bize ilim verdi, düşmanlarına mal verdi´ diyor. Öğretmen hissesine ilim düşen, buna talip olan kişidir. Öğretmenin en büyük zenginliği yetiştirdiği öğrencilerdir, talebeleridir. Onun sermayesi odur."

14-12-201514-12-2015

14-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-2015

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.