IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IĞDIRLI ÖĞRENCİLER BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ

IĞDIRLI ÖĞRENCİLER BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ                         23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle Iğdır’dan Ankara’ya giden öğretmen ve 2 öğrenci Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü.                 
IĞDIRLI ÖĞRENCİLER BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ

IĞDIRLI ÖĞRENCİLER BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ

                        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeniyle Iğdır’dan Ankara’ya giden öğretmen ve 2 öğrenci Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü.

                İlimizi Çankaya köşkünde Ziya Gökalp Ortaokulu müdür yardımcısı Ruban Sam ,öğrenciler Çağrı Karaduman ve Fatmanur Parlar temsil ettiler.

          Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya´da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nda koltuğunu 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi Esma Taşyürek´e teslim etti. Binali Yıldırım, "23 Nisan çocuk bayramı, Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan kabul edilen ilk resmi bayramdır. Bu bayramın bir hikayesi var. Aziz milletimiz, Birinci Dünya Savaşı´ndan sonra yenik düşmüş, ülkemizi işgal edenlerle amansız bir mücadeleye girişmiştir. Bu mücadelede, kadın, erkek, ihtiyar birçok kişiyi bu savaşlarda şehit verdik" dedi.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.