IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İKİ BİN KİŞİ 4 KM DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPTI.

İKİ BİN KİŞİ 4 KM DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPTI.                         15 Temmuz darbe girişimine karşın Iğdırlılar  demokrasi nöbeti tutmaya devem ediyor.            Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın  organize ettiği Türk Eğitim Sen ve Eğitim bir   sen’in destekleyip katıldığı demokrasi yürüyüşüne    öğretmen ve vatandaşlar da katılarak Türk bayrakları ile  4 km slogan atarak yürüdü.
İKİ BİN KİŞİ 4 KM DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPTI.

İKİ BİN KİŞİ 4 KM DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPTI.

 

                      15 Temmuz darbe girişimine karşın Iğdırlılar  demokrasi nöbeti tutmaya devem ediyor.

            Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın  organize ettiği Türk Eğitim Sen ve Eğitim bir   sen’in destekleyip katıldığı demokrasi yürüyüşüne    öğretmen ve vatandaşlar da katılarak Türk bayrakları ile  4 km slogan atarak yürüdü.

                Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)´nun darbe girişimi karşı; Iğdırlı vatandaşlar, 19´ınci günde de  demokrasi nöbeti tutmak için alanları doldurmaya devam ettiler.

             Iğdır Valisi Ahmet Turgut Alpman, Iğdır Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Kahraman Dikmen, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal,Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt  ve öğretmenler  Darbe girişimine karşı tepkilerini ellerinde salladıkları Türk Bayraklarıyla  Valilik yolu sonundan  başlayan yürüyüşü sloganlar atarak   Iğdır  Valilik binası önünde sona erdirdiler.
             Burada konuşan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, , demokrasi nöbetinin 19.ncü gününde  Iğdırlılar ilk günde olduğu gibi ,yine milli iradeye sahip çıktıklarını belirtti.

             Alpman, "İlk gün olduğu gibi aynı heyecanla sizleri yine Iğdır sokaklarında “Demokrasi yürüyüşünde “görmek beni çok mutlu etmiştir.Pazar gününe kadar demokrasi nöbetimiz devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Yeni kapıda düzenleyeceği mitingi burada hep beraber dinleyeceğiz. " dedi.

Daha sonra Kars’ta vatandaşların askerlere karşı nasıl direndiklerini gösteren bir video izleterek şunları söyledi:”Allaha şükür sizlerin sayesinde Iğdır da bu tür işgal olmadı olsaydı sizlerde bu şekilde direnecektiniz. İlk gece gösterdiğiniz direnişten dolayı teşekkür ediyorum.Bu ülkede artık darbelere geçit vermeyeceğiz””

         Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’te yaptığı konuşmada darbe girişimine değinerek, hiçbir yerde darbeciler meclis binasını kurşunlamaz,hiçbir yerde halkına kurşun sıkmaz.Ama fetullahcı darbeciler bunu yaptılar. Ama oyunları tutmadı onlar sandılar ki darbe yapınca çeketini alıp gidecek bir başbakan ,Cumhurbaşkanı bulacaklar karşılarında fakat hesapları tutmadı. Kefenini giymiş bir cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan’ı buldular. Türk milletini buldular.”dedi.
               Acı çektirebilirler ama bizim milletimizi dize getiremezler. Tankın gücü halkın gücünü yenemedi. Diyen Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt şunları kaydetti:”Bu millet gücünü tanktan değil halktan almaktadır. Bugün Çocuklarımız rahat bir şekilde okullarına gidebiliyorsa, bugün evimizde rahat oturabiliyorsak, sokakta huzurlu bir şekilde yürüyebiliyorsak,Kazançlarımız Himmet adı altında birilerinin zimmettine geçmiyorsa, İbadetimizi rahat bir şekilde yapabiliyorsak, Bugün Meclis´in kapıları açıksa işte aziz milletimizin sokağa çıkan tankların önüne duran kurşunlara kafa Tutan aziz milletin sayesindedir.Bütün dünya bu aziz milleti hayranlıkla izledi. Böyle bir milletin evladı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Sinsice fırsat kollayıp milletimizi ve devletimizi arkadan hançerlemek istediler.İstisnasız her darbe kötüdür, cinayettir. Ancak, siyasi tarihimizde hiçbir darbe girişimi, 15 Temmuz daki kadar kötü ve alçakça olmamıştır. Hiçbir darbe, kökü dışarıda, hoca kılıklı bir hain tarafından yönetilmemiştir. Hiçbir darbe, halkına karşı silah çekmemiştir. Hiçbir darbe, havadan halkını bombalamamıştır. Hiçbir darbe TBMM´ye bomba yağdırmamıştır.Bu darbeciler bunu da yaptılar. Bunların hiçbir kutsalı yok. Bunlar hiçbir durakta beklemezler. Bunlar amacına ve hedefine ulaşmak için her şey mubahtır diyen haşhaşilerdir. Birkaç saat içinde her şeyi bitirip ülkeyi ele geçireceklerdi. Uçak ve silahlarla bu aziz milleti sindirebileceklerini sandılar.Ancak hata yaptılar. Bu yola kefenle çıkmış bir liderin Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğunu hesap edemediler. Bu Milletin Şehit olmayı dört gözle beklediğini unuttular hesap edemediler. Hesap edemedikleri bir şey daha vardı davasında haklı olan bu milletin ve bu milletin oyuyla seçilen Cumhurbaşkanımızın Koruyucusu yüce Rabbimdi. Zoru görünce ceketini bırakıp gidecek bir başbakan da yoktu.Ey FETÖ’nün hainleri siz bizi ne sandınız? Siz bizi korkar siner kaçar mı sandınız?Bizim Allah’a bir can borcumuz var, ölümü içinde öldürmüş insanlarız bizler. Dün korkmadık, yarın da öbür günde can borcunu teslim edinceye kadar asla korkmayacağız. Değerli Arkadaşlar şimdi bizler burada bir uygulama daha yapalım eğer izininiz olursa?Herkes cep telefonlarını çıkartsın mesaj bölümünü açsın 15 temmuz yazsın, ve bu mesajı 1507 ye gönderelim.Çünkü 15 temmuzda şehit olan kardeşlerimizin geride kalan aileleri için karınca kararınca bir katkımız olsun.

 

             Program kuranı kerim okunmasıyla sona erdi.

04-08-201604-08-201604-08-201604-08-201604-08-201604-08-201604-08-201604-08-201604-08-201604-08-2016

04-08-201604-08-201604-08-201604-08-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.