IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI                          Iğdır  İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyon Toplantısı Yapıldı  
İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

                         Iğdır  İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

Iğdır’da resmi, özel ve sivil etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koyma, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Tüzen,İl Özel idare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, belediye başkan yardımcısı Evren Turpcu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

                Cırıt, Yaygın Eğitim Kurumlarının vatandaşlarımızın ve iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak açısından STK’lar ile yapacakları iş birliği çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle okuma – yazma kursları ile ilimizdeki okumaz yazmaz oranlarını en düşük seviyeye çekmek için çalışırken diğer yandan sosyal ve kültürel kurslar ile vatandaşlarımızın bu yönlerdeki ihtiyaçları karşılanmaktadır. Ayrıca ilimizde iş piyasasının ihtiyacı olan ara elemanları kazandırmak için mesleki eğitim kursları düzenlenerek iş piyasasına destek sunmak hedefindeyiz. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için farklı alan ve branşta kurslar  açılması planlanmıştır. Geçen yıl 600 kursta 12 bin kişiye sertifika verdik. Bu sene hedefimiz daha çok kurs ve daha çok sertifika verip insanımızı her alanda yetiştirmektir. Iğdır’da İpekböceği yetiştiriciliği yapılabilir geliri çoktur bu konuda çiftçilerimize yönelik kurs açacağız. Iğdır çiftçisi artık domatesi bırakıp İpek böceği yetiştiriciliğine dönüp daha çok para kazanmalıdır.

Hem hayat boyu öğrenime katılım oranlarının yükseltilmesi hem de yaygın eğitim amaçlarının gerçekleşmesi için sizlerle tüm kapsama alanları içerisinde daha fazla işbirliğine ihtiyaç duymaktayız. Yapılan ve yapılacak çalışmalarda vermiş olduğunuz destekten dolayı sizlere teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. ” dedi.

 

 Şube Müdürü Mehmet Tüzen’de çalışmalar ve istatistiki konular  hakkında bilgi verdi.Ardından diğer kurum Müdür ve STK başkanları çeşitli konularda  görüşlerini belirttiler.  

 

Yapılan toplantıda 2016-2017 eğitim-öğretim yılında; Iğdır’a bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince veya diğer kurum- kuruluşlar ile işbirliğinde açılan kurslar ve bundan sonra açılması düşünülen kurslar hakkında ortak kararlar alınarak toplantı sona erdi.

07-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.