IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt Öğrenci Servis Şoförleri İle Toplantı Yaptı

                İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt Öğrenci Servis Şoförleri İle Toplantı Yaptı                    İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  taşımalı eğitim ve öğrenci taşıma servisi şoförleri ile bir toplantı yaptı.     
                İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt Öğrenci Servis Şoförleri İle Toplantı Yaptı

                İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt Öğrenci Servis Şoförleri İle Toplantı Yaptı

                   İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  taşımalı eğitim ve öğrenci taşıma servisi şoförleri ile bir toplantı yaptı.

                        Ziya Gökalp Ortaokulun da yapılan toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,   eğitim camiasının büyük bir aile olduğunu belirterek, “Siz servis şoförlerimizi de bizler bu ailenin bir parçası olarak görüyoruz. Sizler aynı zamanda eğitimin de bir parçasısınız” dedi.

                   İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrencilerin günün önemli bir bölümünü de servislerde ve dolayısıyla servis minibüslerinde geçirdiğinin altını çizerek,” Sizler, aynı zamanda örnek kişilik olmalısınız. Duruşunuz ve davranışlarınız örnek olmalıdır. Öğrencilerimizle konuşurken dikkatli olmalı, küfürlü ve kaba sözler sarf etmemelisiniz. Onlar sizin de evlatlarınız sayılır. Onları koruyup kollamak göreviniz olmalı. Size verilen kurallara  uymalısınız ve  aracınızla ilgili eksiklerinizi zamanında yaptırmalısınız. Kesinlikle servis aracında, öğrencilerin yanında sigara içmemelisiniz.”şeklinde konuştu.

             Önce can güvenliğine dikkat edilmesi, trafik kurallarına eksiksiz uyulması, hiçbir işin ya da görevin insan sağlığından ve canından önemli olmadığını özellikle belirten Cırıt şunları söyledi:” Eğitimin hızlı ve kaliteli bir şekilde devam ettirilmesi gerekir bu konularda vatandaşlara, öğrencilere ve okul yönetimlerine yardımcı olunması gerekir. Sabahın erken saatlerinde rızkınızı kazanmak için erkenden yola çıkıp, bismillah deyip aracınızı çalıştırıyor, anne babaları tarafından sağlıklı bir şekilde size emanet edilen en önemli varlıklarımızı geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi teslim alıyorsunuz. Amacımız onları sağlıklı şekilde tekrardan aynı hassasiyetle geri getirmektir. Aynı zamanda servis içindeki uyarılarımızla bir nevi öğretmenlik yapıyorsunuz taşımacılıkta kaliteyi artırmalıyız. Artırmayan milli eğitim camiasından uzaklaşmalı. Tedbirimiz almalıyız almazsak başımıza her şey gelir. Trafik konusunda emniyet müdürümüzle konuştuk bizlere yardımcı olacaklardır.Servis araçları yolda durup başka yolcu alamaz.Aldığı tespit edildiği anda yasal işlemler yapılacaktır..”

 

                    Toplantının devamında servis şoförlerine trafik tedbirleri, uyulması gereken şartlar ve servis şoförleri ile ilgili kanunlar da Milli Eğitim Müdürü , tarafından tek tek anlatıldı ve karşılıklı şoförlerle fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantı bitiminde servis şoförleri yapılan toplantıdan ve anlatılan tavsiyelerden memnun olarak ayrıldılar.Toplantıya Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Gelal,şube müdürleri Cevdet Parlar,Yakup Alhan,Adnan Ok da katıldı.

20-12-201620-12-201620-12-201620-12-201620-12-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.