IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT´ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

    19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak bağımsız ve özgür yaşamak uğruna en önemli yürüyüşü başlattığı müstesna gündür.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT´ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

               19 Mayıs 1919 tarihi ile başlayan, istiklal mücadelesinin başarıya ulaşmasındaki en büyük pay, milletimizin birlik ve beraberliğinin ulaştığı yüksek noktadır.

               19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin tüm onur ve asaleti ile tarih sahnesinde yeni bir başlangıç yaptığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık mücadelesi başlattığı günlerden biridir. Atatürk’ün gençliğe verdiği değer ve önemin sembolüdür. Bizlerde gençliğimize güveniyor, onların yüzündeki ışıltıda her geçen gün güçlenen ülkemizin geleceğini görüyoruz.

               Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Atatürk başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü adına aziz canlarını veren şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını en iyi dileklerimle kutluyorum.

                                                                                               

                                                                                                 Hakan CIRIT

 

                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.