IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN GÖNEN YENİ TAŞINAN e-SINAV MERKEZİNİ GEZDİ.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN GÖNEN YENİ TAŞINAN e-SINAV MERKEZİNİ GEZDİ.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Sınavlardan Sorumlu Şube Müdürü Süleyman Akkuş'la beraber Halk Eğitim Merkezinde Yeni Açılan e-sınav merkezinde incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen "Bakanlığımız, gelişen teknolojiyi halkımıza açmıştır. Özellikle, sınavlarda da e-sınav sistemine geçerek bir ilke imza atmıştır. Bu sınav, her şeyden önce çok hızlı. Ayrıca, sınav evrakı basılmasına gerek kalmıyor. Böylece, evraklarının sevkıyat sürecini ortadan kaldırmış ve maliyeti de düşmüş oluyor. Aynı zamanda çok çevreci bir sınav olarak da nitelendirebiliriz." dedi.

Sınav salonlarında, kursiyerlerin oturacağı dokunmatik ekranlı bilgisayarlara, kimlik bilgilerinin yansıtıldığını ifade eden Müdürümüz, ekranındaki fotoğraf ve bilgilerinin, sınav görevlisi tarafından kontrol edilerek kimlik tespitinin yapıldığını belirtti.

e-Sınav Merkezinde şimdilik Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Sınavı'nın yapıldığını ifade eden Müdürümüz, zaman içerisinde diğer sınavlarında elektronik ortamda yapılacağını belirtti

Müdürümüz; kursiyer sınava başladığı anda, şifre ile soru bankasından rastgele seçilen 50 soru 45 dakika içinde yanıtlaması için ekrana geldiğini, her kursiyer için ayrı sınav sorusu ekrana yansıtıldığını, sınav salonlarında iki ayrı kamerayla sesli ve görüntülü kayıt yapıldığını, aynı zamanda bilgisayarlardaki yüz tanıma özelliği sayesinde sınava başkalarının yerine giren joker adaylarının tespiti daha da kolaylaşacaktır. Kursiyer sınavını bitirdikten sonra ise sınav salonunun dışında yer alan, KİOSK sonuç alma ekranından, T.C. kimlik numarasını girerek, sınav sonucunu anında öğrenebileceğini belirterek, e-Sınav Merkezinin Iğdır'mıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yeni açılışı yapılan e-Sınav Merkezi'mizde hafta içi 18.00' den sonra ve hafta sonu ise saat 10.00-12.00 arası MTSK Sınavları e-Sınav olarak yapılabilecek. 30 kursiyerin aynı anda sınava girebileceği merkezde, eğitim salonu, bekleme salonu, idari büro, bay, bayan ve engelli wc'leri ve engelli asansörü bulunmaktadır.

 

 

02-08-201902-08-201902-08-201902-08-201902-08-201902-08-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.