IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT´IN Yıl Sonu Mesajı

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu ve yoğun geçen bir senenin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerin heyecanınızı paylaşmak istiyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT´IN Yıl Sonu Mesajı

 

 

 

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu ve yoğun geçen bir senenin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerin heyecanınızı paylaşmak istiyoruz.


Tüm çabamız çocuklarımızı sağlıklı, özgüven duygusu gelişmiş, sorumluluk sahibi, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgi ve şefkat gösteren, çevresine duyarlı insanlar olarak yetiştirmektir. Hep birlikte bu amaca ulaşmak için çaba sarf ediyoruz.
Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirmesi olacaktır.
Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır.

Sevgili Öğrencilerimiz,
Zorlu ve uzun bir maratonun sonucunda emek ve çabalarınızın karşılığı olan karnelerinizi bugün alıyorsunuz. Hiçbir başarı tesadüfî değildir ve çalışan her zaman kazanır. Sizlerde bu çalışmaların sonucunda emeğinizin karşılığını almış bulunmaktasınız. Ders başarı durumunuz ne olursa olsun hayata her zaman olumlu bakmaya çalışın ve mücadeleden asla vazgeçmeyin.
Kendinize yönelik yapacağınız bir plan doğrultusunda tatilinizi verimli geçirmeniz, geleceğinize olumlu katkı sağlayacaktır. Sosyal kültürel faaliyetlere katılmanız, düzenli kitap okuma alışkanlığı kazanmanız, sizleri yaşamın zor koşullarına hazırlayacaktır.

Değerli Velilerimiz,
Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarını gösteren belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylere dönüşmesi amacı ile her türlü çabayı göstermektedir. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşünerek çalışmalarınıza bu doğrultuda devam edeceğinize inanarak tüm bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik ediyor, iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum
.

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.