IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Koordinatörlüğünde 3. Bölge Ezanı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

İlimiz Koordinatörlüğünde 3. Bölge Ezanı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları öğrencilerinin katıldığı "Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması" bölge finali Iğdır 'da düzenlendi.Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ezanı Güzel Okuma Yarışmaları Merkez Ulu Camii ve Nuh Nebi Camisinde gerçekleşti.  Yarışma imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları öğrencileri arasında gerçekleştirildi.

Yarışmanın açılış konuşmasını Iğdır İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alhan yaptı.

Alhan, konuşmasında;  Öncelikle dört ülkenin birleşme noktası, güneşin ülkemize doğuşunu ilk gerçekleştirdiği il, soğuk bölgemizin sıcak ili, yeşil Iğdır ımıza hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Kıymetli misafirler Din öğretimi genel müdürlüğünce düzenlenen ilimiz koordinesinde gerçekleştirilecek olan aihl öğrencileri arası 3. Bölge ezan okuma yarışması için, bugün bu güzel mekanda, Yüce Allah'ın evinde, Yüce ALLAH'IN davetini en güzel şekilde; ilan etmek, Müslümanlara çağrıda bulunmak ve onları davet etmek için ezan-ı Muhammedî'yi okumaya namzet, genç Bilalleri dinlemeye geldik. Onların davudi sesleri Merkez Ulu Camimizden gönüllere ulaşacaktır inşallah.

Değerli misafirler Ezanı güzel ve etkili bir ses ile okumak, peygamber efendimizin tavsiyesidir. Çünkü ezan, namaz gibi çok önemli bir ibadet için yapılan bir davettir. Bu davetin güzel yapılması gerekmektedir. İşte bu vesileyle Ezanı güzel okuma yarışmaları ehemmiyetlidir.

Ayrıca bu tür yarışmalarla öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin kaynaşması, Millî eğitimin genel amaçları doğrultusunda Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini artırması ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunması hedeflenmektedir." Dedi.             Daha sonra yarışmaya geçildi. On bir ilden gelen öğrencilerin ezanı güzel okuma yarışması sonucu Erzurum elinden gelen öğrenci birinci olurken, Gümüşhane ilinden gelen öğrenci ikinci ve Ağrı ilinden gelen öğrenci ise 3 oldu.

               Yarışma öğrencilere ve katılımcı okulların yönetici ve öğretmenlerine katılım belgelerinin takdimi ile sona erdi.

16-03-202016-03-2020

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.