İlimiz LGS ve YKS Kapsamında oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonları faaliyetleri ile toplamda 3379 8. sınıf ve 3126 12. sınıf mezun öğrencilerimize uygun okullara yerleşebilmeleri için gerekli Rehberlik faaliyetleri sunulmaktadır.
![İlimiz LGS ve YKS Kapsamında oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonları faaliyetleri ile toplamda 3379 8. sınıf ve 3126 12. sınıf mezun öğrencilerimize uygun okullara yerleşebilmeleri için gerekli Rehberlik faaliyetleri sunulmaktadır.](/meb_iys_dosyalar/2024_07/12165221_1.jpg)
İlimizde LGS ve YKS Kapsamında oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonları faaliyetleri ile toplamda 3379 8. sınıf ve 3126 12. sınıf mezun öğrencilerimize uygun okullara yerleşebilmeleri için gerekli Rehberlik faaliyetleri sunulmaktadır.
İlimizde öğrencilerimizin gelecekleklerinde kariyer ve mesleki alanlarında önemli bir yeri olan Liselere Geçiş Sınavı ( LGS ) ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) kapsamında oluşturulan " Tercih Danışmanlığı " Komisyonları faaliyetleri ile toplamda 3379 8. sınıf ve 3126 12. sınıf mezun öğrencilerimize uygun okullara yerleşebilmeleri ve tercih sürecini daha sağlıklı yürütebilmeleri için gerekli Rehberlik faaliyetleri sunulmaktadır.