IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Öğrencilerinden Mihraç AKKUŞ, Judo’da Avrupa 3.sü oldu

İlimiz Öğrencilerinden Mihraç AKKUŞ, Judo’da Avrupa 3.sü oldu

       Iğdır Spor Lisesi öğrencilerimizden Mihraç AKKUŞ,  Romanya’da düzenlenen Avrupa Judo Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek Avrupa 3.sü oldu.  Iğdır Spor Lisesi Müdürü Yavuz BAĞCI, Antrenör Serkan ESENBOĞA ve sporcu öğrencimiz Mihraç AKKUŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT’ı makamında ziyaret ettiler.

 

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CIRIT, Sporcu öğrencimizi ve antrenörünü tebrik ederek 06-07 Haziran 2015 tarihlerinde Polonya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında da aynı başarıyı beklediğini söyleyerek konuşmasına şunları da ekledi: “Sporun gücü, onun bir sosyalleştirme aracı olmasıyla ve insanları birleştirici rolünü yerine getirmesi ile ölçülür. Spor, sosyalleşme ve sosyal değişim aracı olarak hizmet veren olağanüstü bir güce sahiptir. Spor, büyük önem verilen birçok sosyal değerin oluşmasına, sürekli hale gelmesine yardımcı olur. Bu değerler çok çalışmayı, fedakârlığı, adaleti, sadakati, sorumluluğu, güvenilirliği, hoşgörüyü ve kendini disiplin altına almayı kapsamaktadır. İnsanlar kendilerine uygun olan sosyal rolleri öğrenirler, hemen hemen tüm insanlar çocukken oyun, spor ve diğer aktiviteler ile sosyalleşirler. Bu faaliyetler iyi yurttaş, iyi arkadaş, sorumluluk sahibi komşu, iyi öğrenci, birlikte çalışma, liderlik gibi rolleri öğrenmede önemli hazırlayıcı görev yaparlar. Bu yüzden Öğrencilerimizin spor faaliyetlerini sağlıklı yapabilmeleri için gerekli fiziki alt yapı çalışmalarını en iyi şekilde yürütmekteyiz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin her konuda yanındayız ve desteklemeye de hazırız.”

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.